Dömötör Tekla: Ünnepi szokások és népi színjátszás Magyországon a feudalizmus évszázadaiban (gépirat) Naptárünnepek-népi színjátszás címen megjelent mű eredeti, egyedi gépirata. Kézirat gyanánt!

Gépirat

Dömötör Tekla
Könyvkötői egészvászon kötés , 431 oldal
Méret: 29 cm x 21 cm

[Budapest], 1960, (Néprajzi tanulmánykötet, gépirat), 428 p. + [3] t.: ill.

Ünnepi szokások és népi színjátszás Magyarországon a feudalizmus évszázadaiban. Részletes bibliográfiával és jegyzetekkel kiegészített néprajzi tanulmánykötet. Írta: Dömötör Tekla a néprajztudományok kandidátusa.
Dobrovits Aladár, a néprajzkutató szerző volt férjének hagyatékából származó eredeti gépirat.
Az illusztráció gyanánt alkalmazott tíz eredeti fekete-fehér fotóból kettő hiányzik. A címlapon az M.T.A. bélyegzése látható, beírt dátumozással (1960.VIII.1.).
Könyvkötői fekete egészvászon kötésben lévő gépirat fedlapra ragasztott, tollal feliratozott, klasszikus füzet-vignette-val, feliratozatlan könyvgerinccel, tiszta oldalakkal. Az utolsó, fényképeket tartalmazó oldal sérült.
Dömötör Tekla néprajzi tanulmánya 1964-ben jelent meg, Naptári ünnepek-népi színjátszás címen az Akadémiai kiadó gondozásában.
084

Kikiáltási ár:
20.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: