Tompa Mihály: Tompa Mihály összes költeményei I-IV.
Tompa Mihály
Arany János
Gyulai Pál
Szász Károly
Lévay József
Méhner Vilmos(Budapest)
Kiadói egészvászon díszkötés
, 1.696 oldal
Tompa Mihály összes költeményei
21 cm x 14 cm
Budapest, 181885, Méhner Vilmos kiadása (Rudnyánszky A. könyvnyomdája), 1 t. (szerző arcképe) +XXXIX + 379 p. + III; 451 p.; 438 p.; 386 p.
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. Teljes kiadás. Sajtó alá rendezte Lévay József. A költő arcképével, életrajzával, kötetenkénti tartalomjegyzékekkel és jegyzetekkel ellátott kiadás. Kiadói egészvászon díszkötésben lévő kötetek dúsan aranyozott, mintázott, feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, aranyozott lapélekkel, hiánytalan, megkímélt, megőrzött, gyűjtői állapotban. Tompa Mihály elődeinek Kazinczyt és Bajzát tartotta. Verseiben megszólal költészetének egyedi, sajátos, semmihez sem hasonlítható hangja, amely a szentimentalizmusban gyökerezik.
Tompa Mihály költeményeinek legutolsó gyüjteményét, a költő halála után s annak végakarata szerint rendezték sajtó alá s bocsátották közre barátai: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly s kiadta Ráth Mór, Pesten 1870-ben hat kötetben. Ezen kiadás nyomán készült a jelen négy kötetes kiadás is, melynek sajtó alá rendezését az én feladatommá tették a körülmények. Ez azonban már Tompa költeményeinek teljes gyüjteményét foglalja magában, a mennyiben föl vannak itt véve a Virágregék is, melyek eddig sem T. verseinek régibb gyüjteményeibe, sem a Ráth-féle kiadásba fel nem voltak véve, hanem önálló, külön kötetben (legutóbb a Franklin-társulatnál VI. kiadásban) forogtak a közönség kezén.
Biztos tudomásom szerint, Tompának, halála után egyetlen egy kiadatlan költeménye sem maradt kéziratban. Ennél fogva ily ismeretlen darabbal a jelen gyüjteményt pótolni s bővíteni módomban nem volt.
Leütési ár:
36.000 Ft
Licitek száma: 32