Illyés Gyula: Dőlt vitorla (aláírt példány) (A borítóterv Borsos Miklós munkája)
Illyés Gyula
Szépirodalmi Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 204 oldal
25 cm x 18 cm
2019-01-27 20:00
Budapest, 1965, Szépirodalmi Könyvkiadó kiadása (Kossuth Nyomda, Bp.), 204 p.
Szerző által aláírt példány.Első kiadás. Dőlt vitorla. Versek. Írta: Illyés Gyula. A verseskötet címlapján a szerző, Illyés Gyula aláírása látható. Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A burkoló és a kötésterv Borsos Miklós munkája. A könyv előzéklapján régi, iskolai ajándékozási bejegyzés látható bélyegzéssel, aláírással. Kiadói egész vászon kötésben lévő példány illusztrált címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, feliratos, illusztrált, fülszöveges, jó állapotú kiadói borítófedélben. Illyés költői világának lírai képekben gazdag kiteljesedésével találkozunk ebben a kötetben, melyben az egyéni és a közösségi létezés finoman összekapcsolódik.
Könyvben még ki nem adott, új verseit gyűjtötte össze a Dőlt vitorlá-ban Illyés Gyula. A közelmúlt évek lírai termését, amely tartalmilag s formáját tekintve is töretlen folytatása és továbbépítése a nép sorsával és a nép ügyéért való elkötelezettség illyési költészetének. "Úgy állj elő, hogy nem az, mit te írnál: az lesz a mű, mit néped lelke diktál" - vallja az új kötet ars poeticája gyanánt egyik versében, s az olvasó látni fogja, hogy csakugyan az fogalmazódik itt meg most is, amit a közösség lelke diktál, "a szépet, a jót, az igazat méltóképpen, cifraság és nagyképűség nélkül, könnyedén, lelki-szabadon műbe tömörítve". S hogy ez a mondanivaló természetes otthonra lel Illyés költői világában, annak egyszerű magyarázata éppen ebben a költői magatartásban rejlik: Illyés, mint Petőfi, a költői hivatást közösségi funkciónak tartja, s még a XX. századi líra új útjait folytató, modern költői vállalkozásaiban, e kötet prózaverseiben is a kor egyéni és közösségi létének természetéről ad feledhetetlen s éppen egyszerűségében bűbájjal teljes költői szépségű képet.
Leütési ár:
25.000 Ft
Licitek száma: 46