Váci Mihály: Nincsen számodra hely! (dedikált példány)

Váci Mihály
Váci András
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 114 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm
2019-01-27 20:00

Budapest, 1957, Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen), 114 p.; ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Nincsen számodra hely! Versek. Írta: Váci Mihály.
A kötet címlapján a szerző, Váci Mihály névre szóló dedikációja olvasható: "E.-nek, ismeretlenül, azzal hogy legyen számomra is barátsággal, Váci Mihály, 1962. XI. 19."
A kötetet Váci András szövegközti, egész oldalas, fekete-fehér illusztrációi díszítik.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány a szerző aláírásával, mint címfedél-felirattal, feliratos könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.
A 'Nincsen számodra hely!' nagyapja történetéhez vezeti vissza a szerzőt, s bevezetőjében megidézi az otthontalan szegényeket mind: a „körutakon éjen-át csavargók”-at s az „ágyrajárók”, „albérlők” hadát. Váci már ebben a kötetében megpróbál egyetemes lírai indulatot építeni az egyedi esetből - s e törekvés révén a kötet Váci átalakuló költészetének tanújává lesz.

Részlet: Ha állítgatta már az égre roppant gerendáit az éj, - ó, mennyi váll feszült alatta szakadásig! A munkából jövő fáradt napszámosok, favágók, akiket hasgatott a kín, mint balta a... Tovább

Részlet: Ha állítgatta már az égre roppant gerendáit az éj, - ó, mennyi váll feszült alatta szakadásig! A munkából jövő fáradt napszámosok, favágók, akiket hasgatott a kín, mint balta a hasábot, rakodó munkások, a közraktárakból gördülve, a pályamunkások - homlokuk vonat ütközője -, hervatag leányok, zsurlóvá aszott szik-virágok, elrongyolódott asszonyok, hajtott, felgöngyölt sötét zászlók, lenge kis inasok, csirizes, olajos kék surccal, altisztek, portások, mély ráncon fészkelő bajusszal, jöttek egymásután támolygó lengedező sorban, rájuk dőlt árnyakat akác gerendaként vonszolva. Nagyanyák, gyermekek, puha batyukkal cipekedtek, hurcolták hátukon a muhar-, laboda-lágy estet. Szekerek, targoncák búsan éneklő tengelyekkel hozták a kazal-éjt, roskadtak sötétség-kévékkel. Vissza
210

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.200 Ft Licitek száma: 36