Bajor (Bayer) Ágost (1892-1958): "Régi fatemplom Poltaván" - rézkarc, papír, 23 x 19 cm

Bajor (Bayer) Ágost
Méret: 23 cm x 19 cm
2019-02-24 20:00

Bajor (Bayer) Ágost: "Régi fatemplom Poltaván" - rézkarc, papír, 23 x 19 cm

Jelezve: lent, Régi fatemplom Poltaván, Bajor Ágost (cer.), rézkarc, papír, 23 x 19 cm, keretben.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.:
Festő. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán végezte tanulmányait Zemplényi Tivadar és Olgyai Viktor irányításával. Tanulmányúton járt Olaszországban (1923, 1927). Esztergomban élt, de 1923-tól Budapesten a Kelenhegyi úton is volt műterme. 1947-től már csak Esztergomban festett. Portrékat és tájképeket festett naturalista stílusban, de akvarellezett és rézkarcokat is készített. Merészen kitöltött felület, lágy színharmóniák, erőteljes kontraszthatások jellemzik itáliai, esztergomi, budapesti és váci tájképeit. Legjobb tájkompozícióin és portréin, köztük önarcképein merészebb színhasználattal dolgozott. Kisméretű rézkarcait expresszív erő feszíti. Az 1930-as években vallásos kompozíciókat is készített, freskómegbízásoknak is eleget tett. Az Ex-libris és a Grafika Baráti Kör aktív tagja volt. "Capri" című képét az olasz király vásárolta meg. Önarcképe, több rézkarca a Magyar Nemzeti Galéria, a miskolci Herman Ottó Múzeum és az esztergomi múzeum tulajdona. 1927-ben gyűjteményes kiállítása volt a Nemzeti Szalonban. (B.M.: Új Műv. 1993/1) Vissza
454

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
21.000 Ft Licitek száma: 3