Latinovits Zoltán/Juhász Ferenc: Anyám (Juhász Ferenc költő és Latinovits Zoltán színművész által aláírt példány)

Juhász Ferenc
Domokos Mátyás
Szépirodalmi Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 312 oldal
Méret: 24 cm x 12 cm
2019-01-27 20:00

Budapest, 1969, Szépirodalmi Könyvkiadó kiadása (Kner-Nyomda, Gyomaendrőd) 312 p.; ill.

A szerző és Latinovits Zoltán színművész aláírásával ellátott példány. Első kiadás. Anyám. Írta: Juhász Ferenc.
A kötet címlapján a szerző, Juhász Ferenc aláírása látható.
A címlap hátoldalán Latinovits Zoltán színművész tollal beírt, helységnévvel, dátummal ellátott aláírása található meg: " Latinovits Zoltán Miskolc, 1972. 6. 4."
Szövegközti, egész oldalas, antikolt, feliratozás nélküli fotókkal illusztrált kötet.
Kiadói egészvászon kötés aranyozott feliratos, keretes címfedéllel és könyvgerinccel, világos könyvjelző-szalaggal, hiánytalan állapotban, feliratozott, kép-illusztrált, kissé sérült kiadói borítófedélben. A kötet alsó részénél a kötést és a belíveket egyaránt érintő ázásnyommal.
Juhász Ferenc: 'Latinovits Zoltán koporsója kívül-belül teleírva, mint az egyiptomi múmia-bábok' című versében, melyben lélekben testvérnek tudott, páratlan embert gyászol a költő így emlékszik az "Anyám" című verset előadó tragikus sorsú színművészre, Latinovits Zoltánra: "Ahogy te mondtad az Anyámat: úgy senki más!"

A halott5
Az elhagyott ház33
A tested85
Éhség145
Mit tegyek?207
134

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
41.500 Ft Licitek száma: 27