Pantheon Irodalmi Intézet R T(Budapest)
Korabeli félvászon kötés
, 113 oldal
12 cm x 10 cm
2019-01-27 20:00
Budapest, 1923, Pantheon Irodalmi Intézet R T (Globus, Budapest), 113 p. + [3] p.
Szerző által aláírt, számozott példány. Együgyü lexikon. Írta: Karinthy Frigyes. "Karinthy Frigyes: Együgyü Lexikon cimű könyvéből a rendes kiadáson felül 100 számozott példány készült a legfinomabb csontpapiron. Ezeket a példányokat szerző saját kezüleg irta alá."Jelen példány száma: 83. A kötetbe kézzel bejegyzett számozás alatt a szerző, Karinthy Frigyes tollal beírt aláírása látható. A könyv a Globus Nyomdában nyomatott Budapesten. Korabeli félvászon kötésben lévő példány enyhén kopott, kőpapírral borított címfedéllel és hátlappal, sérült gerinccímkével ellátott vászon könyvgerinccel, hiánytalan állapotban. A kötet bepillantást enged a Karinthy-féle görbetükörbe, abba Karinthy által megteremtett sajátos humorú szatirikus szemléletbe, melynek révén egyedülálló komikus szó és formakincset alakított ki, forradalmasítva a humor, és a szatíra művészetét.
Irodalom, irodalomtörténet, író, írósvaj, ementhali sajt.
Gyűjteménye azoknak a panaszkönyveknek és felfolyamodásoknak, melyeket tájékozatlan emberek, akik körülményeikkel elégedetlenek s a fennálló viszonyokkal sincsenek megelégedve, általánosságban feljegyeznek és összeírnak, nem ismervén az illető hatóságok (minisztérium, vasutigazgatóság, sóhivatal) illető szakosztályát, ahová panaszaikat és véleményüket be kellene nyujtani; - esetleg benyujtották, de a hatóságok visszautasították azokat. Az ilyen elégedetlen ember (író) a nagyközönség elé terjeszti aztán véleményét remélve, hogy valaki megszánja és segít rajta.
Leütési ár:
220.000 Ft
Licitek száma: 53