Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 250 oldal
16 cm x 9 cm
2019-01-27 20:00
Budapest, 1964, Magvető Könyvkiadó, 250 p.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. Húsz óra. Krónika. Írta: Sánta Ferenc. A kötet címlapján a szerző, Sánta Ferenc névre szóló dedikációja olvasható: "B. C.-nak 1964 könyvhét Sánta Ferenc". Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, üres hátlappal, színezett (zöld) lapélekkel, hiánytalan állapotban, kiadói borítófedél nélkül. Regényében Sánta Ferenc jelenből, a közelmúlt, avagy a 20. század három nagy fordulópontjára tekint vissza: a földosztás idejére, az ötvenes évek elejére és 1956-ra. A krónika a falubeliek küzdelmeit, szenvedéseit mindig más szereplő líraian személyes visszaemlékezéséből kelti életre. A regényből 1965-ben fekete-fehér magyar film készült. A forgatókönyvet Köllő Miklós írta, Fábri Zoltán rendezte, a főszerepeket Páger Antal, György László, Görbe János és Szirtes Ádám játszotta
20 óra a foglalata ennek a regénynek - vagy inkább krónikának. Az író 20 óra leforgása alatt marokra fogta egy falu népének életét, egyedinek sorsát. Keserű igazságok lökik széjjel - és nagyobb, okosabb igazságok tapasztják össze, szorosabb egységbe a falut. Tragédiák színhelye: könyv-vér, süket-konok gyűlölet színhelye volt nemrégiben a falu. Pedig akik szereplői és okozói voltak a tragédiának, azokat is az igazuk tudata hajtotta, mert az egy fészekalja , a régi közös cselédsors különbözőképpen formálat őket: gerinces-bátrakká az erőszívűket, a félős-puhákká a gyengébbet.
Sánta Ferencet nem kell bemutatnunk az olvasónak. A paraszti - különösen a szegényparaszti élet keserűségéről, fájdalmáról kevesen vallottak olyan mélységgel, hitelességgel, egyben mesébe hajló költőiséggel, mint ő. Hangja most szándékoltan visszafogottabb. Önnön belső igazságukban, de közelről, kérlelhetetlen pontossággal vallatja hőseit. Mint a krónikás, aki egész hűséggel szólhat csak, mert a teljes igazságot kell elmondania.
Leütési ár:
27.000 Ft
Licitek száma: 55