Krúdy Gyula: Pest a világháborúban (Krúdy Zsuzsa által dedikált példány)
Krúdy Gyula
Kozocsa Sándor
Officina Nyomda és Kiadóvállalat(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 113 oldal
Officina Könyvtár
55/56
19 cm x 13 cm
Budapest, 1943, Officina Nyomda és Kiadóvállalat kiadása és nyomása, 113 p. + [2] p.
Krúdy Gyula lánya, Krúdy Zsuzsa által dedikált példány. Első kiadás. Officina Könyvtár. No.: 55/56. sz. Pest a világháborúban. Írta: Krúdy Gyula. A címlapon Krúdy Zsuzsa filctollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Drága M. Köszönöm az együttérzést! Jó egészséget és minden jót kívánok 1978-ra! Krúdy Zsuzsa 1977. nov." A szöveget válogatta és gondozta: Kozocsa Sándor. A könyvet nyomtatta az Officina Nyomda és Kiadóvállalat Nyomdája Budapesten. Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozott címfedéllel, feliratos, elszíneződött könyvgerinccel, hiánytalan, jó állapotban. A szerző, Krúdy Gyula (Nyíregyháza, 1878. október 21. – Budapest, Óbuda, 1933. május 12.) író, hírlapíró, a modern magyar próza mestere.
"De jó lett volna farsangban maszkabálra járni a régi redoutba, patikáriussal muzsikáltatni, Nagy Ignác beszélyein épülni, Vörösmarty urat személyesen ismerni és valóban ábrándosan tölteni el az életet..." - ezekről sóvárgott Krúdy Gyula, a régi "Magyarország"-ban írt cikkei egyikében. A mult világégés elmerült, de soha aktuálisabb Atlantis-világából mentettük meg könyvünk finom, a pasztell-színezés mesterére valló "rajzait", a mesemondásnak, az álmodozó realitásnak ezeket a miniatür-remekeit. A mindenkor eleven hatásokra reagáló, az élmények impressziójával ingerlődő ujságíró vetítette frissiben papírra megfigyeléseit az írásművésznek a közvetlenség melegével fűtött páratlanul zamatos hangján. A Sziget platánjai és tölgyei alatt merengő, az alkotás nyugalmára vágyódó férfi szíve mennyi melegséggel, mennyi emberi együttérzéssel jelenítette meg egyéni törekvéseit vagy a környezet mindenkivel közös problémáit. Úgy merülhetnének föl a mai olvasó lelkében, mintha ezek a színfoltok Krúdy világában bárányfelhőként vonulnának el, pedig ezekből milyen gyümölcsöző termés, mennyi értékes magyar gondolat sarjadzott...
Leütési ár:
3.300 Ft
Licitek száma: 17