Huber Lipót: A vérvád és vérgyilkosságok története

Huber Lipót
Nemes Eötvös István
(München) , , Ragasztott papírkötés , 420 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN: 0-85796-494-8
2019-06-30 20:00

München, 1998, Danubius Publisching Co. kiadása (nyomda nem jelzett), 420 p. + [2] p.

Emigrációs kiadás. A vérvád és vérgyilkosságok története. Írta: Huber Lipót. Válogatta, szerkesztette és sajtó alá rendezte: Nemes Eötvös István.
A fedlapon német nyelvű nyomtatvány a bazini vérvádról (1529).
In: Múlt és Jövő. Bp. 1996. 2.sz. 60 p.- Vasárnapi Újság 1882. 40. sz. 639 p. Alapkiadás: A vérvád történetének vázlata I-L. In: Egyházi Közlöny, Bp., 1913 44-52. sz., 1914, 1.-30-31. sz., 1915 11-23. sz. és uo. 24. sz. a közlemény letiltásának indoklása.
Kiadói ragasztott papírkötés kissé foltos, feliratozott, képes címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, enyhén foltos lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban.

Előszó5
Rituális gyilkosságok, pápai bullák, 1235-14477
A trienti per, 1475-147826
A nagyszombati és bazini esetek, 1494., 152962
Luther Márton a zsidókról, 154378
A lublini vérvád, 159886
A rituális gyilkosságok cáfolatai, XVII. század100
A metzi per, 669-1670109
A nyilatkozatok századai, XVII-XVIII121
Eisenmenger hatalmas leleplező munkájának pokoljárása, XVIII. század eleje125
Vérgyilkosság Kievben, 1753142
A zsidó frankisták felekezete a Talmud ellen, XVIII. század közepe148
Újabb Magyarországi bűnesetek164
A súlyos titokra fény derül
Egy moldvai exrabbi vallomásai
XVIII. század vége - XIX. század eleje176
Újabb gyilkosságok, vádak, XIX. század246
Egy Ben-Nud nevű asszony leleplezései261
A damaszkuszi kettős gyilkosság és pere, 1840273
A sárosmegyei vérgyilkossági merénylet, és a szalacsi tragédia, 1875., 1877332
A világhírű tiszaeszlári gyilkosság és bűnper, 1882-1883340
Epilóg362
Sulchan Aruch (Terített asztal) - A zsidók négy törvénykönyve371
Első könyv - Orach Chajim ("Az élet útja", Rituális szabályok) (Részletek)374
Második könyv - Jore Dea ("A bölcsesség tana", ételtisztasági stb. törvények)387
Harmadik könyv - Chosen Hamispat (A zsidó polgári jog)401
Negyedik könyv - Eben Haezer (A házasságjog)411
Függelék
A Talmud-per419
175

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
10.000 Ft Licitek száma: 55