Gulácsy Irén: Förgeteg (aláírt példány)

Gulácsy Irén
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. (Budapest)
Kiadói egészvászon kötés , 301 oldal
Sorozatcím: Magyar könyvnap
Méret: 18 cm x 12 cm

Budapest, [1925], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. kiadása (Hornyánszky Viktor R.-T. M. Kir. Udvari Könyvnyomda, Bp.), 301 p. + [3] p.

Szerző által aláírt példány. Első (Könyvnapi) kiadás. Förgeteg. Regény. Írta: Gulácsy Irén.
A címlapképen az írónő fekete-fehér fotójával, rajta az írónő, Gulácsy Irén tollal beírt, jól olvasható aláírásával.
Nyomtatta Hornyánszky Viktor M. Kir. Udvari Könyvnyomda Budapesten. A címlapon régi tul. bélyegzés látható. Korabeli könyvreklámokkal kiegészített kötet.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, feliratozott könyvgerinccel, enyhén sérült előzéklapokkal, kiadói borítófedél nélkül.
A szerző, Gulácsy Irén (Szeged, 1894. szeptember 9. – Budapest, 1945. január 2.), magyar írónő. „Gulácsy komolyan vette regényírói feladatát. Részletes előtanulmányokat végzett." fogalmazott az írónőről Illés Endre.

Részlet a könyvből: Előmondom itt az olvasónak azt az esetet a Mihállyal, amit már amugyis tud. Mihály csakolyan ember volt mint sokmás, aki a keze után él. Nincs ezeknek külsején semmi... Tovább

Részlet a könyvből: Előmondom itt az olvasónak azt az esetet a Mihállyal, amit már amugyis tud. Mihály csakolyan ember volt mint sokmás, aki a keze után él. Nincs ezeknek külsején semmi megjegyzésre méltó. Szürkék ők, mint a lábakelt rögök, melyekből kigyőzkődik a maguk mindennapiját. Különbség csupán annyi köztük, hogy egyik buzáért marasztalja a suhanó fölleget, míg a másik a tengerire kivánná a jó, szárbaszökkentő napot. Vissza
053

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
4.600 Ft Licitek száma: 12