Budapest, 1982, Magvető Könyvkiadó kiadása (Kner Nyomda, Gyoma), 434 p.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. A félig bevallott élet. Írta: Csoóri Sándor.
A címlapon a szerző, Csoóri Sándor tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "V. R.-nak a teljesebb élet bevallásának a reményében, Csoóri Sándor 1983. V. 23."
Részletes tartalomjegyzékkel közzé tett kiadás.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, feliratos, illusztrált, fülszöveges, jó állapotú kiadói borítófedélben.
A szerző, Csoóri Sándor (Zámoly, 1930. február 3. – Üröm, 2016. szeptember 12.) magyar költő, esszéíró, prózaíró, politikus. "Csoóri esszéi a magyar nemzeti önismeret elmélyítésének, gazdagításának bázisai” írta a szerző esszéirodalmáról Görömbei András író, irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár.
"Az író: vállalkozás" - fogalmazta meg Németh László a később egész életművével hitelesített vallomást. S Csoóri Sándor Németh-tanulmányában sem véletlenül lelhetünk rá e frappáns megállapításra. mert - úgy véljük - érvényes ez Csoórira is. A használni akarás, a múlt és jelen tudatosítása, az önismeretre buzdítás szenvedély hatja át e kötet esszéit. "Az a rögeszmém - írja -, hogy a huszadik század emberének egyre határozottabban a történetiség tudatába kellene belekapaszkodnia, legalább úgy, mint ahogy valamikor a vallásba kapaszkodott." S ezt a követelményt emberiségarányokban épp úgy érvényesnek véli, mint a magyarság sorsára leszűkítve is. mert csak a valódi önismeret ad erőt a megújuláshoz. Csak az hitelesíti a jövőt.