Csoóri Sándor: A félig bevallott élet (dedikált példány)

Csoóri Sándor
Hegedős Mária
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 434 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm
ISBN: 963-271-691-4

Budapest, 1982, Magvető Könyvkiadó kiadása (Kner Nyomda, Gyoma), 434 p.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. A félig bevallott élet. Írta: Csoóri Sándor.
A címlapon a szerző, Csoóri Sándor tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "V. R.-nak a teljesebb élet bevallásának a reményében, Csoóri Sándor 1983. V. 23."
Részletes tartalomjegyzékkel közzé tett kiadás.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban, feliratos, illusztrált, fülszöveges, jó állapotú kiadói borítófedélben.
A szerző, Csoóri Sándor (Zámoly, 1930. február 3. – Üröm, 2016. szeptember 12.) magyar költő, esszéíró, prózaíró, politikus. "Csoóri esszéi a magyar nemzeti önismeret elmélyítésének, gazdagításának bázisai” írta a szerző esszéirodalmáról Görömbei András író, irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár.

"Az író: vállalkozás" - fogalmazta meg Németh László a később egész életművével hitelesített vallomást. S Csoóri Sándor Németh-tanulmányában sem véletlenül lelhetünk rá e frappáns megállapításra.... Tovább

"Az író: vállalkozás" - fogalmazta meg Németh László a később egész életművével hitelesített vallomást. S Csoóri Sándor Németh-tanulmányában sem véletlenül lelhetünk rá e frappáns megállapításra. mert - úgy véljük - érvényes ez Csoórira is. A használni akarás, a múlt és jelen tudatosítása, az önismeretre buzdítás szenvedély hatja át e kötet esszéit. "Az a rögeszmém - írja -, hogy a huszadik század emberének egyre határozottabban a történetiség tudatába kellene belekapaszkodnia, legalább úgy, mint ahogy valamikor a vallásba kapaszkodott." S ezt a követelményt emberiségarányokban épp úgy érvényesnek véli, mint a magyarság sorsára leszűkítve is. mert csak a valódi önismeret ad erőt a megújuláshoz. Csak az hitelesíti a jövőt. Vissza

Lépésről lépésre
Kórházi hajnal7
Lépésről lépésre14
Töredék23
Kórház után38
Összemosodó képek múlt időmből64
"A földből jő el a mi ragyogásunk"
Egy csokonais pillanat103
A népköltészet és Petőfi110
A szerencsejátékos költő119
A földből jő el a mi ragyogásunk124
Orosz Jánosról, két ülésben135
Orosz János szekszárdi kiállítása142
Az orvos önzése147
A múlt idő képei157
Hegedős ének162
Halottja tűznek, jácintnak
Siratóének167
Halottja tűznek, jácintnak170
Nagy László Képes Krónikája172
Egy másik életmű töredéke176
Nagy László fordításai a rádióban184
Hazaérkezés, halálhírre189
Első közelítés Németh Lászlóhoz192
A félig bevallott élet
Forgácsok a földön211
Levél barátomnak229
Mint halban az ikrák244
Egy félfordulat hátrafelé255
A félig bevallott élet275
A panaszos hangról287
Egyetlen indulás
Egyetlen indulás (Bertha Bulcsu beszélget Csoóri Sándorral)297
Hó emléke (Domokos Mátyás beszélget Csoóri Sándorral)330
A magyar Apokalipszis365
019

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
4.500 Ft Licitek száma: 36