Heted7világ Kiadó, Könyvesház és Kereskedelmi BT.(Budapest)
Fűzött kemény papírkötés
, 302 oldal
Heted7világ mesetár
30 cm x 22 cm
963-9488-04-6
2019-03-31 20:00
A gerinc széle enyhén sérült.
Benedek Elek volt Jókai Mór mellett a századforduló legolvasottabb írója, a magyar mese- és mondavilág koronázatlan királya. Félelmesen éles tollú újságíró, lapszerkesztő, megvesztegethetetlen, harcos képviselő, a kisemberek minden ügyes-bajos dolgainak tudója. írásait örök értékűvé mégis a meséi tették. Történeteiből generációk tanultak emberséget, magyarságot, erkölcsöt és hitet arról, hogy a jó mindig győzedelmeskedik a rossz felett, a becsület biztosan legyőzi a becstelenséget.
A „Mesél az Esély" sorozatban a magyar mesevilágot - ezer év meseköltését - feldolgozó, immáron a negyedik, szemet gyönyörködtető, szívet melengető kötet jelenik meg. A négy könyv, a készülő 5. zárókötettel 1500 kézzel festett oldalon őrzi "Elek apó" - ahogy nagyapáink becézték - gyöngysorként egymásba kapcsolódó meséinek gyűjteményét, ami önmagában is egyedülálló a magyar könyvkiadás történetében.
A Hétszépségű királykisasszony 7
A rozmarintszál 25
A király nyulai 35
Mátyás király és az öreg szántóvető 43
A fazékfedő 47
A tizenhárom hattyú 59
A vén kutya 81
Isten áldása 89
Az őzike 101
A bujdosó macska 115
Jégország királya 121
Mikor én kisfiú voltam 139
Mit beszéltek a szamarak? 151
A hétéves gyermek 163
A kincses bojtár 175
Hamupipőke 183
A varjúkirály 197
Dolgozz, macska! 211
Mátyás király juhásza 219
A békakirály 227
Szerencsének Szerencséje 245
Gyöngyvirág Palkó 265
Az aranyhajú ikrek 281
Leütési ár:
5.300 Ft
Licitek száma: 42