Mándy Iván: Tájak, az én tájaim (dedikált példány)
Mándy Iván
Fábri Anna
Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egész vászonkötés
, 311 oldal
19 cm x 13 cm
963-271-569-1
2019-04-28 20:00
Budapest, 1981, Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda, Bp.), 311 p. + [1] p.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. Tájak, az én tájaim. Írta: Mándy Iván. A címlapon a szerző, Mándy Iván tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Sz.-nak öreg barátja Iván 981, okt. 26. (Szív utca, földszint.)" Kiadói egész vászonkötésben lévő példány a szerző aláírásával feliratozott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, feliratozott, a szerző fotójával illusztrált, fülszöveggel ellátott jó állapotú, kiadói borítófedélben. A Tájak, az én tájaim írásai a személyes sors meghatározó pillanatait, fájdalmas élményeit követik és göngyölik föl a Mándy-életmű világában az évtizedek során kirajzolódott és megőrzött írói lenyomataikkal együtt.
Emlékezetvillanások keverednek itt a képzelet játékaival és a hétköznapi beszéd törmelékeivel. A Tárgyak életre kelnek, és önnön életükbe belekövesedett emberek osztoznak az élet elkopott színterein. A jelen néha megfakul, s a múlt eleven lesz, töredezettségében is diadalmas.
A költészet átszínezi a kopott utcákat, tereket és a bérházak lakásait. A nagyváros költészete ez.
Groteszk és bensőséges, részvéttel teli és kíméletlen képek váltakoznak: belőlük rajzolódik ki az író teremtett és valódi világa, amelyet teljessé és felejthetetlenné a hűség avat.
Hűség a városhoz, az emberekhez, teremtett alakjaihoz, önnön életéhez.
Elbeszélések, kisregények: amelyeket az írói szemlélet töretlen azonossága formál egyetlen nagy egésszé. Pillanatfelvételek és finoman megmunkált epizódok egymásutánjai, amelyekből egy nagy film épül.
Leütési ár:
6.000 Ft
Licitek száma: 6