Móra Ferenc Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 298 oldal
21 cm x 15 cm
Budapest, 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó kiadása (Szombathelyi Nyomdaipari Vállalat, Szombathely), 298 p. + [2] p.; ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Zrinyi Ilona. Regény. Írta: Dénes Zsófia. A feliratozott előlapon a szerző, Dénes Zsófia tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "H. O.-nak barátsággal és szeretettel Visegrád, 59. 8. 12 Dénes Zsófia Zsuka". A kötetet Győry Miklós szövegközti, fekete-fehér rajzai díszítik. Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A könyvet a Szombathelyi Nyomdaipari Vállalat nyomtatta. Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, színes kiadói előzéklapokkal, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, színes, egész oldalas illusztrációval ellátott, fülszöveges, kissé sérült, javított kiadói borítófedélben. A szerző, Dénes Zsófia (Budapest, 1885. január 14. – Budapest, 1987. január 23.) irodalmi, történelmi, művészettörténeti érdeklődésű író, újságíró, publicista. Ady Endre egykori kedvese, menyasszonya, majd barátja, az Ady életmű autentikus krónikása.
"Én, mint Rákóczi fejedelem árváinak anyja, vontam meg magamat gyermekeimmel ezeknek várában, amelyet, mint örökségüket, köteles vagyok számukra megoltalmazni, ha megtámadtatik" - írja Zrínyi Ilona Caprara tábornoknak, amikor az Munkács feladására szólítja fel. Három évig, mint sziget a tengerben áll Munkács: a magyar szabadság utolsó védvára, Thököly kurucainak utolsó menedéke. Az ostromról és a hősi helytállásról, Zrínyi Ilona életéről, szerelméről szól ez a távoli idők hangulatát élesztő történelmi regény. Egy szép, hősi élet regénye, mert az írónő végigkíséri Zrínyi Ilona életét első házasságától egészen haláláig, amely messzi Törökországban, száműzetésben érte utol, második férje, Thököly Imre oldalán. Dénes Zsófia ifjúsági regénye különösen az eszményi példaképre vágyó lányolvasók érdeklődésére számíthat, de bizonyára érdekel mindenkit, aki szereti ezt az izgalmas történelmi korszakot s a magyar történelem legrokonszenvesebb hősnőjét: Zrínyi Ilonát.
Leütési ár:
4.600 Ft
Licitek száma: 25