Jékely Zoltán: Bécsi bolondjárás (dedikált példány) (Kass János által illusztrált kötet)

Jékely Zoltán
Kass János
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 319 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm

Buadpest, 1963, Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda, Bp.), 319 p. + [2] p.; ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Bécsi bolondjárás. Írta: Jékely Zoltán.
A címlapon a szerző, Jékely Zoltán tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "N. I.-nek gráci bolondkarácson után 3 nappal szeretettel Jékely Zoltán 1978 nov. 22."
Kass János szövegközti, fekete-fehér rajzaival illusztrált kötet. E regény előzménye, a Felséges Barátom 1955-ben jelent meg a Magvető Vidám Könyvtár sorozatában. A címlapon ceruzával beírt tulajdonosi névbeírás látható. A kötet tipográfiáját, kötéstervét és védőborítóját Szirmai László tervezte. Nyomtatta a Zrínyi Nyomda Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány felirat nélküli, illusztrált, színes címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, színezett felső lapélekkel, hiánytalan, átlagos állapotban, kiadói borítófedél nélkül.
A szerző, Jékely Zoltán (Nagyenyed, 1913. április 24. – Budapest, 1982. március 20.) magyar író, költő, irodalmár, műfordító, könyvtáros. Áprily Lajos költő fia. Érdeklődése az irodalomtörténet, a művészettörténet és a művészetfilozófia irányába haláláig megmaradt. Líráját a kifinomult, légies képek sokasága, prózáját sajátos humor és abszurditás jellemzi.

A humort kedvelő olvasó bizonyára nagy örömmel fogja lapozgatni Jékely Zoltán derűs, szellemes regényét - az Osztrák-Magyar Monarchia századvégi hangulatát karikírozva tolmácsoló Bécsi... Tovább

A humort kedvelő olvasó bizonyára nagy örömmel fogja lapozgatni Jékely Zoltán derűs, szellemes regényét - az Osztrák-Magyar Monarchia századvégi hangulatát karikírozva tolmácsoló Bécsi bolondjárást. Az olvasó öröme nem lesz alaptalan, hiszen egy rendkívül érdekes - Kolozsvártól Bécsig tartó - utazás részvevőjeként, meg fog ismerkedni két derék kolozsvári polgárral; a kávéháztulajdonos Grünnel és Kilin Gáspár cukrászmesterrel, akik I. Ferenc József császár és király születésnapjára utaznak fel a monarcia fővárosába. A császárvárosban aztán valóban megkezdődik a bolondjárás. A két derék kolozsvári egyik mulatságos helyzetből a másikba kerül. Kalandjaik színhelye úgyszólván egész Bécs: a híres Sacher, a Magyar ház, ahol hőseink a "bűzérek" társaságában remekelnek, a Grinzing, utcák, terek és - bordélyházak. Partnereik ugyancsak nem érdektelen személyek: újságírók, vigécek, ügynökök, masamódlányok, prostituáltak. A bolondságok és kalandok természetesen nem önmaguk kedvéből kerültek a regénybe. A szerző a monarchia ízeiből ad kóstolót olvasóinak, persze humoros fűszerezéssel. A bécsi kalandok ürügyén a monarchiáról, a büszke császárvárosról, a századvégről és polgárairól ír fintorogva e regény szerzője. Vissza

Első rész
Égi és földi tünemények7
Zákeus a fán21
Ajándék Őfelségének31
Az új Kőmíves Kelemen40
Nyűgök és kötelékek80
Egy város egészségügyi rejtelmei92
Újabb képviselő- veszély128
Második rész
Keleti vendég a Hotel Orientben151
Kilin Gáspár őexcellenciája167
Grinzing sarcolása198
Duellum a Bécsi erdőben203
Csodaszer idősebb uraknál214
Búsongások és jövendölések245
A bécsi garabonciás255
A magyar Ház rejtelmei268
Reszekess, Babilon!293
A Szent Mihály-templom Bécsben312
074

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.000 Ft Licitek száma: 24