Antikva Könyvkiadó Kft.(Budapest)
Kiadói ragasztott papírkötés
, 261 oldal
21 cm x 14 cm
963-00-1158-1
Budapest, 1987, Antikva Kiadásszervező Iroda (Antikva KSz. Nyomdaüzem), 261 p. + [1] p.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Lilith fiai I-II. (két kötet egy könyvben). Regény. Írta: Kende Sándor. A feliratozott előlapon a szerző, Kende Sándor tollal beírt, névre szóló, dátumozott dedikációja olvasható: "W. T. úrnak szeretettel nyújtom: Kende Sándor Budaörs, 1991. karácsony". Második kiadás. Tartalomjegyzékkel és a szerző megjelent könyveinek jegyzékével kiegészített kötet. Kiadói ragasztott papírkötésben lévő példány feliratozott, illusztrált címfedéllel, könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, illusztrált, jó állapotú, kiadói borítófedélben. A szerző, Kende Sándor (Budapest, 1918. május 27. – Budapest, 1992. november 16.) író, költő. A szerző könyve a modern élet szépségeit, kísértéseit és buktatóit mutatja be kifinomult irodalmi eszközökkel, jó stílusban, érdekes és izgalmas cselekménybonyolítással.
A legendák szerint Ádám ősapánknak két felesége volt. Az elsőt Lilithnek hívták, s az két fiút szült Ádámnak. Az ő fiai a lidérces szellemóriások, a művészek és más alkotók. Éva, a második asszony fiai, az átlagemberek.
A két nemzetség örök harcban áll egymással, a szellem harcol az anyaggal, a haladás a földhözkötöttséggel.
Így történik ez Kende Sándor "Lilith fiai" című regényében is a Huszadik Században. A mai modern kor Ádámját vonzza-taszítja a két véglet: a két asszony. Egyiknek szülöttei sem értik meg, - nem tudják és nem képesek megérteni - a másik asszony szülötteit. Nem is érthetik meg egymást, mert az egyik a földön jár, a másik a fantázia szárnyain repül.
Kende Sándor "Lilith fiai" című regénye először 1948-ban jelent meg, s akkor húszezer példányban fogyott el.
Időszerűségét azonban nem vesztette el; változatlanul érvényesek a benne ábrázolt élethelyzetek. Sőt, a modern élet buktatókkal teli fordulóinak jellemző szituációi most mintha erőteljesebben bukkannának fel benne, úgy tűnik. pedig ez a második, változatlan szövegű új kiadás pontos és hű ismétlése az eredetinek. Ugyanúgy bevezeti végig a mai olvasót a bonyolult földi élet buktatóin és szépségein, mégis ott izzik a legenda ereje minden mondata mögött.
Ez adja ennek a műnek ritka szépségét, ettől válik elolvasása élménnyé és izgalmakkal teli gyönyörűséggé.
Leütési ár:
2.400 Ft
Licitek száma: 20