Prinz Gyula, Dr.: Harc a tengerért

Dr. Prinz Gyula
Gonda Béla
Magyar Adria Egyesület (Budapest) ,
Kiadói varrott papírkötés , 58 oldal
Sorozatcím: Magyar Adria Könyvtár
Kötetszám: 10
Méret: 18 cm x 12 cm
2019-12-15 20:00

Budapest, 1916, Magyar Adria Egyesület kiadása ("Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. Bp.), 58 p. + [1] p.; ill.

Magyar Adria Könyvtár. No.: 10. sz. Második sorozat. Szerkeszti: Gonda Béla a Magyar Adria Egyesület elnöke.
Harc a tengerért. Írta: Dr. Prinz Gyula.
Négy szövegközti, fekete-fehér, feliratozott rajzzal, korabeli, fekete-fehér reklámokkal és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta az "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. Budapesten.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozott, illusztrációval ellátott címfedéllel, felirat nélküli könyvgerinccel, tiszta belívekkel, egy apró sérülést tartalmazó lappal, feliratos hátlappal, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Prinz Gyula (Rábamolnári, 1882. január 11. – Budapest, 1973. december 31.[1]) geográfus, geológus, szerkesztő, a leíró földtan magántanára, néprajzkutató, szakíró.

Részlet a könyvből: A tenger és a föld. A Föld felszínét borító vízréteg főmedencéjéből a Csendes-oceánból a geologiai idők hosszú korszakaiban sokszor kitódult, kiömlött a Föld másik részére,... Tovább

Részlet a könyvből: A tenger és a föld. A Föld felszínét borító vízréteg főmedencéjéből a Csendes-oceánból a geologiai idők hosszú korszakaiban sokszor kitódult, kiömlött a Föld másik részére, melyet a természet a kontinensek helyéül jelölt ki. Az iskolában gyermekésszel nem kerestük okát, de megismertük a tényt, hogy van egy "tengeri" s egy "szárazföldi" félteke. Nem két egyenlő fél ez... Vissza

A tenger és a föld3
Az Adria jellemképe és jelentősége17
A magyar állam és a tenger35
Harc a tengerért48
287

Kikiáltási ár:
4.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
8.100 Ft Licitek száma: 18