Magyar Adria Egyesület(Budapest)
Kiadói varrott papírkötés
, 58 oldal
Magyar Adria Könyvtár
10
18 cm x 12 cm
2019-12-15 20:00
Budapest, 1916, Magyar Adria Egyesület kiadása ("Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. Bp.), 58 p. + [1] p.; ill.
Magyar Adria Könyvtár. No.: 10. sz. Második sorozat. Szerkeszti: Gonda Béla a Magyar Adria Egyesület elnöke. Harc a tengerért. Írta: Dr. Prinz Gyula. Négy szövegközti, fekete-fehér, feliratozott rajzzal, korabeli, fekete-fehér reklámokkal és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta az "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. Budapesten. Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozott, illusztrációval ellátott címfedéllel, felirat nélküli könyvgerinccel, tiszta belívekkel, egy apró sérülést tartalmazó lappal, feliratos hátlappal, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője, Prinz Gyula (Rábamolnári, 1882. január 11. – Budapest, 1973. december 31.[1]) geográfus, geológus, szerkesztő, a leíró földtan magántanára, néprajzkutató, szakíró.
A tenger és a föld.
A tenger és a föld.
A Föld felszínét borító vízréteg főmedencéjéből a Csendes-oceánból a geologiai idők hosszú korszakaiban sokszor kitódult, kiömlött a Föld másik részére, melyet a természet a kontinensek helyéül jelölt ki. Az iskolában gyermekésszel nem kerestük okát, de megismertük a tényt, hogy van egy "tengeri" s egy "szárazföldi" félteke. Nem két egyenlő fél ez...
Leütési ár:
8.100 Ft
Licitek száma: 18