Pauszaniasz: Görögország leírása I-II.

Pauszaniasz
Muraközy Gyula
Patay-Horváth András
Pallas Stúdió-Attraktor Kft. (Budapest) ,
Vászon , 757 oldal
Méret: 23 cm x 16 cm
ISBN: 963-9207-40-3
2019-06-30 20:00

Pauszaniasz - a Kr. u. 1. században élt művelt utazó - végigjárta a Peloponnészoszi félszigetet és feljegyzett mindent, amit kortársai és az utókor számára megörökítendőnek vélt: a népek... Tovább

Pauszaniasz - a Kr. u. 1. században élt művelt utazó - végigjárta a Peloponnészoszi félszigetet és feljegyzett mindent, amit kortársai és az utókor számára megörökítendőnek vélt: a népek történetét, mítoszait, szokásait, részletes leírást adott a megtekintett templomokról, egyéb jelentősebb épületekről, szobrokról és más művészeti alkotásokról. Olvashatunk könyvében az athéni Akropoliszról, a delphoi jósdáról és egyéb, ma már kevésbé ismert műemlékekről, akárcsak az ókori olümpiai játékok történetéről. Pauszaniasz műve az ókori görög történelem, a művészettörténet és a régészet elsőrendű forrása, amely kezelhető történeti forrásmunkaként csakúgy, mint a mai utazó görögországi útikönyveként. Vissza
273

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
17.000 Ft Licitek száma: 72