Budapest, 1970, Szépirodalmi Könyvkiadó kiadása (Kner Nyomda, Gyoma), 439p. + [3] p. + [5] t.: ill.
Szerző által dedikált példány. Illyés Gyula Munkái No.: III.
Puszták népe - Ebéd a kastélyban (két kötet egy könyvben). Írta: Illyés Gyula.
A címlapon a szerző, Illyés Gyula tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Dr. K. S.-nek őszinte barátsággal, köszönettel Illyés Gyula 1970. V."
A kötet szövegközti, egész oldalas, fekete-fehér illusztrációit Borsos Miklós készítette. A kötésterv Pintér László munkája. Nyomtatta a Kner Nyomda Gyomán.
Kiadói egész vászonkötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, fehér selyemszalag könyvjelzővel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, feliratos, illusztrált, fülszöveges, a szerző fekete-fehér fotójával ellátott, jó állapotú kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője, lllyés Gyula (Sárszentlőrinc-Felsőrácegrespuszta, 1902. november 2. – Budapest, 1983. április 15.) magyar író, költő, drámaíró, műfordító, lapszerkesztő. Gazdag költői munkásságában a kassáki avantgarde-ra való hajlam, az egyéni fantázia, a mítoszteremtő tehetség, a műfaji sokszólamúság és az új lírai utak felvállalt keresése egyaránt jelen van. Prózáját a magyar föld és nép iránti elkötelezettség jellemzi.