Lukács György: Történelem és osztálytudat

Lukács György
Vajda Mihály
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Vászon , 750 oldal
Sorozatcím: Lukács György összes művei
Méret: 20 cm x 14 cm
2019-06-30 20:00

A gerinc enyhén elszíneződött, a lapélek és néhány lap foltosak. Pár lapon ceruzás aláhúzás látható.
Védőborító nélküli példány.

Cikkek - 1918-1922
A bolsevizmus mint erkölcsi probléma11
A kommunizmus erkölcsi alapja18
Az erkölcs szerepe a kommunista termelésben22
Régi kultúra és új kultúra29
Párt és osztály48
Önkritika59
Korvin Ottó64
A fehérterror társadalmi Hinterlandja69
A konszolidáció kísérlete76
Friedrich Engels születésének századik évfordulójára83
A parlamentarizmus kérdéséhez91
A III. Internacionálé szervezeti kérdései105
A kommunista párt morális küldetése119
Opportunizmus és puccsizmus128
A szindikalizmus válsága Olaszországban139
A művelődési munka kérdéséhez152
Párt és ifjúsági mozgalom Magyarországon158
A tömegek spontaneitása és a párt aktivitása166
Rosa Luxemburg: Tömegsztrájk (Előszó)178
Még egyszer az illúziók politikájáról188
Történelem és osztálytudat
Előszó201
Mi az ortodox marxizmus?210
Rosa Luxemburg, a marxista246
Osztálytudat270
Az eldologiasodás és a proletariátus tudata319
Az eldologiasodás jelensége320
A polgári gondolkodás antinómiái359
A proletariátus álláspontja420
A történelmi materializmus funkcióváltása510
Legalitás és illegalitás554
Kritikai megjegyzések Rosa Luxemburg Az orosz forradalom kritikája című művéhez574
Módszertani megjegyzések a szervezeti kérdéshez602
Blum-tézisek
Tézistervezet a magyar politikai és gazdasági helyzetről és a KMP feladatairól (Részletek)663
A KMP helyzete az I. kongresszuskor és fejlődése az 1928-as plénumig663
A KMKP működése a plénum óta666
A mai helyzet fő problémái675
Függelék
Marxista fejlődésem: 1918-1930695
Szerkesztői utószó736
Bibliográfia739
Névmutató745
223

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
10.000 Ft Licitek száma: 5