Minerva Rt.(Kolozsvár)
Könyvkötői egészvászon kötés
, 181 oldal
Pásztortűz könyvtár
9
19 cm x 14 cm
Cluj-Kolozsvár, 1926, Minerva Rt. kiadása, 181 p.
Szerző által dedikált példány. Pásztortűz Könyvtár. No.: 9. sz. Vaskenyéren. Írta: Gyallay Domokos. A címlapon a szerző, Gyallay Domokos tollal beírt dedikációja olvasható: "Szíves emlékül: Gyallay Domokos". Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány amatőr nylon fóliában, feliratozatlan címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, hiánytalan, átlagos állapotban. A kötet szerzője, Gyallay Pap Domokos (Bencéd, Hargita megye, 1880. augusztus 4. – Budapest, 1970. április 11.) író, publicista, újságíró, főszerkesztő. A Magyar Nép és a Pásztortűz folyóiratok főszerkesztője, a kolozsvári Unitárius Kollégium történelemtanára. "Gyallay prózájának megtartó ereje az erdélyi magyar lelkület éleslátása és őszinte, nyers humora." - írja Koós Károly építész, író, grafikus, könyvtervező, szerkesztő, könyvillusztrátor.
A hívek templomból kijövet félkörbe sorakoztak s halk beszélgetés közt várták a papot. Istentisztelet után a cinteremben áldást szoktak mondani egymásra: a pap a hívekre, a hívek a papra.
Odabent...
Odabent a zsoltár fölszárnyalt még egyszer, aztán halkuló csapkodással belehullt a templom csöndjébe.
Csép tiszteletes, fehérszakállú, derültarcú öreg kilépett a templomból. Mögötte csoszogóléptű, idősebb emberek, balján frissenserkedt bajuszú, sugár, barnaszög ifjú a nemes úrfiak viseletében.
Megállottak a félkör nyitott szélén, a pap lassú méltósággal összevonta palástját válla körül, meghordozta tekintetét a gyülekezeten. A férfiak levették süvegüket, az asszonyok ajkukhoz emelték virágjaikat ... az áldás igéi felcsendültek.
Amen után a pap az ifjú vállára tette kezét s megvidult hangon szólt:
- És most örvendezzünk teljes szívvel, kedves híveim, mert ime a mi testvérünk, Koncz Miklós, megtért mi közénk, szülötte földjére. Kérjük Isten segedelmét, hogy a tudományt, amit három esztendőn át külső országokban szerzett, fordíthassa nemzetének, szentegyházának s a mi kicsiny városunknak előmenetelére. Isten hozta!
Szálas, csontos ember-vált ki a gyülekezetből:
Zsakó István presbiter.
Leütési ár:
7.000 Ft
Licitek száma: 33