Szép Ernő: Zümzüm (Címlapterv: Vadász Endre munkája, Szép Ernő által aláírt, 200 számozott példányban megjelent mű)
Szép Ernő
Szerzői magánkiadás(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 119 oldal
16 cm x 11 cm
Budapest, 1943, k.n. (May János Nyomdai Műintézet Rt., Bp.), 119 p.
Szerző által aláírt, számozott, bibliofil példány. Zümzüm. Írta: Szép Ernő. Előzéklapon a szerző, Szép Ernő tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. Ebből a könyvből 200 számozott példány készült. Ez a 152. sz. példány. A címfedél illusztrációját Vadász Endre készítette. Nyomtatta May János Nyomdai Műintézet Rt., Budapesten. A címlapon tollal beírt tulajdonosi névbeírás látható. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozott, illusztrált, dupla keretes címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, hiánytalan, jó állapotban. A kötet szerzője, Szép Ernő (Huszt, 1884. június 30. – Budapest, 1953. október 2.) költő, regényíró, újságíró, színpadi szerző, elbeszélő, irodalmár. A Nyugat, az Est, az Újság aktív munkatársa. A polgári liberális eszmék felvállalt szószólója. 1944 november elején munkaszolgálatra hurcolták. 1948 után nehéz életkörülmények között, nagy szegénységben élt 1953-ban bekövetkezett haláláig.
Nem is tudom hirtelen, hogy szakadtam el attól a lánytól.
Abban a buta ifjúságban, abban a szemtelen ifjúságban milyen könnyen ment az, hogy az ember összeszövetkezett valami nőfélével és milyen könnyen ment hogy megszabadult tőle. Barátom most csak úgy elbámulok, nem bírom már vissza se képzelni. Néha megfogom a fejem, behúnyom a szemem, át akarok élni egy jelenetet, ami eldöntötte, hogy vége legyen az ügynek Evvel, Avval, Amavval. Semmi, semmi, nem emlékszem. Némelyiknek a hangját se tudom visszahallani, az arcát se tudom megkapni, legfeljebb egy-egy hajszín mutatkozik a mult sötétjében; a nevük is minden tizediké ha eszembe jut. Persze ez mind olyan cigány dolog volt, nem hasonlított az urak nőügyeihez. Az urak, ha ráúntak a babájukra, vagy ha megcsalta a baba őket, szép szabályosan lebonyolítják a szakítást, kialkusszák a végkielégítést, sokszor még jó barátok is maradnak, ahogy ki szokták fejezni; telefonozgatnak az elmúlt nőnek, az is nekik, végigmennek velük délben a Váczi-utcán, sőt elviszik a nőt vacsorázni. Én egyszerűen abbahagytam a dolgot, a legneveletlenebbül.
Leütési ár:
15.100 Ft
Licitek száma: 17