[Budapest], 1963, Magyar Helikon Könyvkiadó kiadása (Kossuth Nyomda, Bp.), 120 p. + [12] p. + [32] t.: ill.
Szász Endre által aláírt, számozott, bibliofil példány. A huszonhatodik év. Lírai rekviem százhúsz szonettben. Írta: Szabó Lőrinc.
A kolofon után az illusztrátor, Szász Endre tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
Készült a Kossuth Nyomdában Kentaur betűvel, ofszet papíron, 6500 példányban, ebből 800 példány bőrkötésben, számozva, a művész aláírásával. Ez a könyv az 543. számú példány.
A Huszonhatodik Év költeményei a gyászévben, tehát 1950 elejétől 1951 elejéig íródtak. Kevéssel korábbi keletű az Első Rész harmadik és negyedik darabja, míg a Harmadik Rész tizennégy szonettje 1951 és 1956 között született. A rézkarcokat Szász Endre készítette. Felelős szerkesztő Erdős Magda. A tipográfia és kötésterv Haiman György munkája. A rézkarcok nyomását a Pénz jegynyomda végezte.
Kiadói bőrkötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, hiánytalan, jó állapotban.
A kötet szerzője, Szabó Lőrinc (Miskolc, 1900. március 31. – Budapest, 1957. október 3.) magyar költő, műfordító, a modern magyar líra megújító, meghatározó, nagy alakja.
A kötet illusztrátora, Szász Endre (Csíkszereda, 1926. január 7. – Mosdós, 2003. augusztus 18.) magyar grafikusművész, festő, látványtervező, porcelánfestő, illusztrátor. Szász Endre művészete a 20. századi magyar grafikában és festészetben egyedülálló, meghatározó, iskolateremtő és újragondoló.