Botond-Bolics György: Ha felszáll a köd... (dedikált példány)
Botond-Bolics György
Toncz Tibor
Dr. Kulin György
Dr. Duka Antal
Móra Ferenc Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 322 oldal
21 cm x 15 cm
Budapest, 1957, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó kiadása (Mecsek Nyomda), 322 p. + [2] p.; ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Ha felszáll a köd... Fantasztikus regény. Írta: Botond-Bolics György. A címlapon a szerző, Botond-Bolics György tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Szeretettel és igaz barátsággal ajánlom ezt az írást L. G-né kedves "kartársnőmnek" Dr. Botond, 1958." Jelen kötet a szerző Vénusz-trilógiájának első kötete. A kötet szövegközti, fekete-fehér illusztrációit Toncz Tibor készítette. A fedőlap Szántó Pál munkája. Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratos, színes illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, enyhén sérült előzéklappal, hiánytalan, átlagos állapotban. A kötet szerzője, Botond-Bolics György (Arad, 1913. október 22. – Budapest, 1975. január 8.) író, fantasztikus író, ismeretterjesztő szerző, jogász, mérnök. A Táncsics Könyvkiadó szerkesztője volt. Ifjúsági ismeretterjesztő és tudományos-fantasztikus regényei tették széles körben ismertté. Népszerű rádiósorozata volt a "Mikrobi".
A sötét égbolton napsugarak fényében tűndöklik a Vénusz. Mintha a Mindenség egy játékos óriása fehér felhőkből gyúrt labdát hajított volna a csillagok milliárdjai közé, száll, repül a könnyű gomolyag, járja az Utat, melynek kezdetét és végét öröktől való törvények jelölték ki.
Repül a labda, felragyogó fénye hajnalt vagy alkonyt hirdet a Föld emberének. Néha közel jön hozzánk, ránkcsillan mosolyogva, aztán továbbsuhan és ismét eltűnik a végtelen messzeségben.
Mi lehet a Vénusz felhői mögött? Mit takar a sűrű köd, mely testvérbolygónk titkait rejtegeti? Megszületett-e már ott is a diadalmas élet, vagy örök csend honol még a halott tájakon?
Leütési ár:
8.000 Ft
Licitek száma: 13