Popper Péter: Istenek órája (dedikált példány)

Popper Péter
Erdei Grünwald Mihály
Türelem Háza Bt. (Budapest) ,
Kiadói fűzött kemény papírkötés , 143 oldal
Méret: 21 cm x 25 cm
ISBN: 963-04-7293-7
2020-03-29 20:00

Budapest, 1996, Türelem Háza Bt. kiadása (Trend-Print Stúdió), 143 p., ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Istenek órája. Írta: Popper Péter.
A címlapon a szerző, Popper Péter tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "D. K.-nak Popper Péter 99. II. 1."
Szerkesztette és a bevezető riportot készítette: Erdei Grünwald Mihály. Fotó: Szelényi László. Borítóterv: Faragó István, W. Blake illusztrációja alapján. Szövegközti, feliratozott, színes és fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált kötet.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratos, színes illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A szerző, Popper Péter (Budapest, 1933. november 19. – Budapest, 2010. április 16.) pszichológus, író, klinikai gyermek-szakpszichológus, pszichoterapeuta, egyetemi tanár. Népszerűsítő pszichológiai könyveit nemzedékek olvasták. A szakmai érdeklődésén kívül az ezotéria és a vallás mélyebb összefüggései érdekelték.

Ez a könyv az Istenek órája című 12 részes valláspszichológiai tévésorozat "sűrítménye". A sorozatot Popper Péter neve fémjelezte az Ő - itt leírt - gondolatai hangzottak el minden egyes rész... Tovább

Ez a könyv az Istenek órája című 12 részes valláspszichológiai tévésorozat "sűrítménye". A sorozatot Popper Péter neve fémjelezte az Ő - itt leírt - gondolatai hangzottak el minden egyes rész bevezetőjeként. De hogy mi is az a valláspszichológia, arról a kötet bevezetőjében így vallott a szerző:
"...Minden vallásnak van üdv-tana. Minden vallás képvisel valamilyen erkölcsi törvényt. Minden vallás hierarchikus felépítésű. Minden vallás úgy gondolja, hogy az embernek küldetése, missziója van a világban. A lényege a dolognak az, hogy ez az a közös, ami eltérő kultúrák, eltérő történelmi időszakokban keletkezett vallásokban azonos, fölébreszti azt a gondolatot, hogy valami közös, általános emberi lelki igényt fejez ki..." Vissza
153

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
12.000 Ft Licitek száma: 22