Joyce, James: Ulysses I-II. (számozott példány)

James Joyce
Gáspár Endre
Nova Irodalmi Intézet (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 604 oldal
Méret: 25 cm x 17 cm
2019-12-15 20:00

Budapest, 1947, Nova Irodalmi Intézet kiadása (Kalász Könyvkiadó Rt. könyvnyomdája), III p. + 310 p.; 294 p. + [1] p.

Első magyar nyelvű kiadás. Számozott példány. Ulysses. Írta: James Joyce. Fordította Gáspár Endre.
Az Ulysses 1932-ben megjelent tizenkettedik angol kiadásából készült jogosított magyar fordítás.
Ez a könyv ezer számozott példányban készült. Ez a 401. sz. példány.
A szerző fekete-fehér, rajzolt portréjával illusztrált kötet. Nyomtatta a Kalász Könyvkiadó Rt. Könyvnyomdája Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású, márványmintás címfedéllel, aranyozott feliratozással ellátott könyvgerinccel, barna kiadói előzéklapokkal, kötészetileg belülről megerősített kivitelben, néhol enyhén foltos belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, James Joyce (Dublin, 1882. február 2. – Zürich, 1941. január 13.) ír költő, író, kritikus. Fő műve az Ulysses (1922), ami Angliában és az Egyesült Államokban 1936-ig be volt tiltva. A művet az európai prózairodalom új irányokat kijelölő meghatározó művének tartják.
A kötet fordítója, Gáspár Endre (Debrecen, 1897. január 22. – Budapest, 1955. április 15.) műfordító, író, esztéta, újságíró.

Az Ulysses James Joyce főműve. Szerzője, századunknak minden bizonnyal egyik legnagyobb írója, nyolc évig dolgozott rajta. Előtte egy verseskötetet írt, egy kötet novellát, egy önéletrajzot,... Tovább

Az Ulysses James Joyce főműve. Szerzője, századunknak minden bizonnyal egyik legnagyobb írója, nyolc évig dolgozott rajta. Előtte egy verseskötetet írt, egy kötet novellát, egy önéletrajzot, egyetlen drámát, utána pedig egy már teljesen formai és nyelvi problémákba merülő, máig talányos regényt Finnigan's Wake címen. Mire az Ulysses mindenesetre régóta esedékes fordítása a magyar olvasó kezébe kerül, a könyv elérkezett első jelentős évfordulójához, megjelenése huszonötödik esztendejéhez. Más könyvet az első negyedszázad vagy feledésbe taszít, vagy többé-kevésbé megfellebbezhetetlenül fémjelez. Az Ulysses-ről csak eleven életerejét bizonyította be, egyébként meghagyta annak, ami megjelenése pillanatában volt: szenvedélyesen vitatott, gyűlölt és magasztalt könyvnek. Olyan könyvnek, amely majdnem annyira hirhedt, mint ahányan olvasták; de olvasói és ismerői egyetértenek jelentőségének, időtálló értékének elismerésében, akaratlanul még azzal is, hogy tagadják. Vissza
178

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
10.000 Ft Licitek száma: 4