Kovács Zoltán: Az aranyhajú királylány

Délszláv népmesék

Kovács Zoltán
Csuka Zoltán
Loránt Péterné
Európa Könyvkiadó (Budapest) ,
Félvászon , 158 oldal
Sorozatcím: Népek meséi
Méret: 20 cm x 13 cm
2019-11-24 20:00

A borító elszíneződött, kissé foltos, kopottas. A kötés javított, néhány lap foltos.
Védőborító nélküli példány.

Ég és föld közt lebegő palota5
Hazugsággal nem jutsz messze8
A király veje meg a szárnyas öregasszony17
Az aranyhajú királylány25
Hamupipőke61
Az óriás67
Medvefi70
A madárlány76
Kecskefülű Troján király79
Az elevenen megnyúzott kecskebak82
A gonosz asszony85
Az ördög és inasa89
Szent Száva és az ördög93
Jankó és Iván97
Vetélkedés az ördöggel103
Kajsza meg az ördögök királya114
Aki eladta bőrét az ördögnek128
A három testvér131
A legény, a duda meg a pap136
Ha a pap kutyája megszólalna147
Utószó151
Jegyzetek157
219

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.500 Ft Licitek száma: 19