Szekeres István: Polyák, az évszázad birkózója (Polyák Imre olimpiai bajnokunk által dedikált példány)

Polyak, The Wrestler Of The Century

Szekeres István
Ifj. Petró Lajos
Polyák Imre
Sóvári Katalin
Szabó Márta
Laurie McLaughlin
Hetey Anna
Farkas Tibor
László Sándor
Perjési Grafikai Stúdió Kft. (Budapest) ,
Kiadói fűzött keménykötés , 167 oldal
Nyelv: Magyar  Angol
Méret: 35 cm x 24 cm
ISBN: 963-206-670-7
2020-01-26 20:00

Budapest, 2003, Perjési Grafikai Stúdió Kft. kiadása (Petró-Land Nyomda Kft., Bp.), 167 p.; ill.

Polyák Imre kötöttfogású birkózó, olimpiai bajnok által dedikált példány. Polyák, az évszázad birkózója / Polyak, The Wrestler of the century. Írta: Szekeres István.
A címlapon Polyák Imre kötöttfogású birkózó, olimpiai bajnok tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: " Z. P. barátomnak. Polyák Imre - 2003. szp. 12."
Magyar-angol kétnyelvű kiadvány. Szövegközti, fekete-fehér, feliratos fotókkal illusztrált kiadás. Fotók: Polyák Imre archívumából, Farkas Tibor és László Sándor. Függelékként "Ezüsttől aranyig" c. meccsténykép az évszázad birkózóiról.
Kiadói fűzött keménykötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta, színes díszítéssel ellátott belívekkel, hiánytalan megkímélt, jó állapotban, feliratos, színes, Polyák Imre fotójával ellátott, szép, hiánytalan, megkímélt kiadói borítófedélben.
A kötet Polyák Imre (Kecskemét, 1932. április 16. – Budapest, 2010. november 15.) magyar olimpiai bajnok kötöttfogású birkózót mutatja be. 1951 és 1964 között 51 alkalommal volt a magyar válogatott tagja. Tizenkétszer volt országos egyéni bajnok (ötször pehelysúlyban, hétszer könnyűsúlyban), kétszer csapatban is magyar bajnokságot nyert kiváló sportoló.

"Olyan eseménydús időszak köszöntött rám az elmúlt években, mintha most lennék a birkózó-pályafutásom zenitjén. Majdnem ugyanolyan ritmusban, ahogyan hajdan az olimpiák és a világbajnokságok... Tovább

"Olyan eseménydús időszak köszöntött rám az elmúlt években, mintha most lennék a birkózó-pályafutásom zenitjén. Majdnem ugyanolyan ritmusban, ahogyan hajdan az olimpiák és a világbajnokságok követték egymást, felállhatok képzeletbeli dobogókra, valamilyen elismerést akasztanak a nyakamba. Megválasztottak az évszázad magyar birkózójának, a világ kötöttfogású történelmében a második hellyel illettek. Bekerültem a magyar halhatatlanok klubjába, alapító tagja lettem a Hírességek Csarnokának, amellyel Amerikában a birkózás egyelőre tíz, arra legérdemesebbnek talált képviselőjét tisztelték meg. Nyugalmazott rendőrtisztként kétszer is előléptettek. Vitézi címet adományoztak nekem. Mielőtt bárki arra gondolna: a második gyerekkoromat élve örülök bizonyos csillogó csecsebecséknek, természetesen tudom, hogy az elismerések özönében nagy szerepe van a századfordulónak éppúgy, mint annak, hogy én meg befordultam a hetvenes éveimbe. Nagy tisztelettel és köszönettel fogadom viszont magát a tényt, hogy emlékeznek rám, és értékelik a pályafutásomat. Népes és szeretett családom tagjaiban született meg előbb az igény, majd a lelkes elhatározás, hogy készüljön el rólam ez a könyv. Kedves unokahúgom, Petróné Perjési Margit és férje állt a terv élére, az ő grafikai stúdiójuk és nyomdájuk szolgáltatásával. Két barátom és szomszédom, Szabó János, a Papa, illetve Bakos Tibor azonnal csatlakozott, s mielőtt illőképpen szabódhattam volna, mindketten jelentős összeget tettek támaszul a majdani könyv mögé, és ezt a sajátos, számomra megható mozgalmat folytatta a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium, a Magyar Olimpiai Bizottság, csatlakozott dr. Szécsi Gábor, Kecskemét város polgármestere, és rendkívül nagy segítséget nyújtott dr. Hegedűs Csaba, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke. Ezúttal köszönöm meg mindenkinek, hogy ez a könyv, életpályám összegzése, ezrek kezébe juthat el." Vissza
184

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
7.000 Ft Licitek száma: 8