Budapest, 1903, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda kiadása (Franklin-Társulat Nyojmdája), XV p. + 582 p. + [1] p.; VIII p. + 643 p.; IX p. + 802 p. + [1] t.: ill.; VIII. p. + 518 p.; VII p. + 479 p.; VII p. + 434 p.
Deák Ferencz beszédei I-VI. (egységes külön kötetekben). Összegyűjtötte: Kónyi Manó.
I. kötet: 1829-1841, XV p. + 582 p. + [1] p.
II. kötet: 1842-1861, VIII p. + 643 p.
III. köt: 1861-1866, IX p. + 802 p. + [1] t.: ill.
IV. kötet: 1867-1868, VIII. p. + 518 p.
V. kötet: 1867-1868, VII p. + 479 p.
VI. kötet: 1868-1873, VII p. + 434 p.
Az I-III. kötet második bővített kiadás, a IV-VI. kötet második kiadás. A III. kötet címlapképén Deák Ferencről készült illusztráció látható. A köteteket a Franklin-Társulat nyomtatta és jelentette meg Budapesten.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példányok aranyozott feliratozású, a kiadó emblémájával ellátott címfedéllel, aranyozott feliratú, szecessziós díszítéssel ellátott könyvgerinccel, tiszta belívekkel, mintázott lapélekkel, hiánytalan, megőrzött, gyűjtői állapotban.
Deák Ferenc (Söjtör, 1803. október 17. – Budapest, 1876. január 28.) magyar politikus, jogász, táblabíró, államférfi, országgyűlési képviselő, „a haza bölcse”, Az első felelős magyar kormány igazságügy-minisztere. A reformkor és a dualizmus időszakának meghatározó politikusa.