Järventaus, Arvi: A mennyei mester (A fordító, Kodolányi János által Arany Bálintnak dedikált példány)
Arvi Järventaus
Kodolányi János
Turul Kiadás(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 256 oldal
20 cm x 14 cm
Budapest, 1944, Turul kiadás ("Jövő" Nyomdaszövetkezet, Bp.), 256 p.
Fordító által dedikált példány. Első, magyar nyelvű kiadás. A mennyei mester. Regény Írta: Arvi Järventaus. Finnből fordította: Kodolányi János. A címlapon a fordító, Kodolányi János tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Arany Bálintnak szeretettel. Kodolányi János." A dedikáció címzettje: Arany Bálint gépészmérnök, a II. világháború idején a németellenes tevékenységet folytató Magyar Közösség egykori tagja, a Turul Könyvkiadó és a Magyar Út c. hetilap anyagi megalapozója, a Független Kisgazdapárt (FKgP) egykori szervezőtitkára, akit egy konstruált műperben (Magyar Közösség-per) elítéltek, majd 1956-ban szabadulása után, jogilag rehabilitálták. A könyv a "Jövő" Nyomdaszövetkezet műhelyében készült Budapesten. Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, aranyozott illusztrációval ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, kiadói borítófedél nélkül. A kötet fordítója, Kodolányi János (Telki, 1899. március 13. – Budapest, 1969. augusztus 10.) magyar író, újságíró. A "népi írók" kiemelkedő, nagy életművel rendelkező képviselője.
Dynn Jakabnak hívták.
Dynn Jakabnak hívták.
Apjának egy kis észak-pohjanmaai városban koporsókereskedése volt. Ruijában járt iskolába s régi családneve, a Tynni helyébe ott kapta ezt a kissé furcsán elváltoztatott nevet. Norvégiában született, onnét hozta a nevét és nem akarta megváltoztatni, bár általában »Tynni mesternek« hívták is. Számláit régimódi, remegő írással »Jakob Dynn« névvel nyugtázta, a J-betűt egy hurok helyett több kacskaringóval díszítve.
Dynn Jakab apja azok közül a régi mesterek közül való volt, akik megbecsülték a mesterségüket. Szerinte a koporsókészítés sem volt hitványabb bármi más mesterségnél. Rendszerint legénye vagy inasa volt, így hát, mert abban a kis parti városban kevesen haltak, a koporsószükségletet ők ketten jól ki tudták elégíteni. Ráértek közben még más asztalosmunkára is.
Leütési ár:
9.200 Ft
Licitek száma: 35