Gross Arnold: Gross Arnold (Gross Arnold egyedi rajzos dedikációjával ellátott, számozott példány)

Gross Arnold
Dr. Sinóros Szabó Katalin
Molnár Géza
Nagy Ádám
Szegedi ReProStudio Kft. (Szeged)
Kiadói egészvászon kötés , 54 oldal
Nyelv: Magyar  Angol  Német
Méret: 12 cm x 17 cm
ISBN: 963-048-602-4

Szeged, é. n., Szegedi ReProStudio Kft. kiadása (Innovariant Nyomda, Szeged), [54] p.; ill.

Gross Arnold egyedi rajzos dedikációjával ellátott, számozott példány.
Gross Arnold album.
A két záró oldalon a festő- és grafikusművész, Gross Arnold tollal beírt, névre szóló, egyedi grafikával ékesített dedikációja látható: "D. Zs.-nak emlékül. Budapest 2011. okt. 16. Gross Arnold"
A dedikációban szereplő helység megjelölés és a datálás tükörírással is látható a grafikus bejegyzésében.
"Ennek a könyvnek valamennyi példánya kizárólag a művész saját kezű aláírásával és számozásával jelent meg." Ez a kötet a 423. számú példány.
Fekete-fehér fotókkal, a művész fekete-fehér és színes, feliratozott reprodukcióival ellátott album. A kötet az előszón és a képaláírásokon kívül szöveges részt nem tartalmaz.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány ezüst feliratozású, dombornyomott kerettel szegélyezett, a művész színes, beragasztott képének reprodukciójával ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, illusztrált előzéklapokkal, tiszta, szép, műnyomópapíros belívekkel, hiánytalan, megkímélt, megőrzött, szép állapotban.
Gross Arnold (Torda, 1929. november 25. – Budapest, 2015. január 22. ) elismert magyar grafikusművész. Színes, egyedi képvilágú rézkarcaival Európában és Magyarországon nagy sikereket ért el.

Gross Arnold, ismert alkotóművészhez nem illenek a nagy szavak. Hiába az autonóm művészi világ, egyéniségével, érzelmeivel összeférhetetlen a mai értelemben vett népszerűség. A Művészet (Új... Tovább

Gross Arnold, ismert alkotóművészhez nem illenek a nagy szavak. Hiába az autonóm művészi világ, egyéniségével, érzelmeivel összeférhetetlen a mai értelemben vett népszerűség. A Művészet (Új Művészet) c. havonta megjelenő folyóirat 27 éve a nevét sem írta le, a Nemzeti Galéria huszonöt éve egyetlen művet sem vásárolt tőle, a Műcsarnok "személyi archív" anyaga pl. valótlan kiállítási szerepléseket is tartalmaz, Gross Arnold sem az 1970-es XXXV. Velencei biennálén sem előtte sem utána; soha nem volt bemutatva. Életműve, teljesítménye körül nincs semmiféle hírverés. Elértéktelenedett létünk és a művész által hirdetett természetesen szép és tartalmas világ egyre mélyebben feszülő ellentéte ez. Nem módszere az öncélú megdöbbentés, a tűnő különlegesség, a harsány üresség. Csupán önmagát adja, s tehetségét, amit szorgalommal kiművelt. Mindezeket tordai és nagyváradi éveiben családján keresztül kapta bátyjával. Tivadarral együtt, aki Erdélyben ismert akvarellista. Apjuk, Gross Károly festőművész volt, anyai ágon a Kovrigokban is élt a szép, a szépművészetek iránti érzék. Gross Arnold munkáiban "a felkotort horror-álmok helyett az édesábránd tündéri illúziói tündökölnek; messze kerültünk az ortodox szürrealizmus öndicsőítő veszettségétől... még messzebb az absztrakció riasztó kalandjaitól" (Szentkuthy Miklós). Gross Arnold műveivel, amelyek tőle megszokottan "pontos, okos, céltudatos, arányos, gondosan megmunkált, hűségesen kivitelezett, s még valami más is, tündéri is", «csak» nyugalomra int, segít, hogy meglássuk a csodát a kertben, a domboldalon, a vízparton, a parkban, bárhol a világon, megrajzolja az öröm és a barátság ünnepét, a szerelem virágait, a művészet s a művészek dicséretét. Mind-mind annyira egyszerű és mindennapi dolog, csak éppen észrevenni, átélni, valakinek megköszönni nehéz. Technikailag is sokrétű korai munkássága híven tükrözi - ceruzarajzok, linómetszetek és tájképek hosszú során át - e sajátos ábrázolásmód kialakulását. Ez a könyv életének és műveinek már ismert dokumentumait egészíti ki nagyrészt eddig nem publikált rajzokkal, fényképekkel, életrajzi betekintésre. Felbecsülhetetlen értékű kordokumentumok villantják fel a múltat, a nagybányai iskolát, s ezzel együtt a természethű, figuratív ábrázolást, melyben Gross Arnold művészete gyökerezik. Olyan művész ő, aki "mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel" azért, hogy átadhassa ezt a kis könyvet a szeretet megtestesüléseként, amelyre oly nagy, egyre nagyobb szükségünk van mindannyiunknak. Vissza
052

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
26.000 Ft Licitek száma: 37