Berkesi András/Kardos György: Kopjások (Berkesi András által dedikált példány)
Kardos György
Berkesi András
Zrínyi Katonai Kiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 455 oldal
20 cm x 15 cm
Budapest, 1959, Zrínyi Katonai Kiadó (Zrínyi Nyomda), 455 p.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. Kopjások. Írta Berkesi András, és Kardos György. A kötet címlapján Berkesi András névre szóló dedikációja olvasható: "N. M.-nénak szeretettel 971 X 25 Berkesi András". Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, üres hátlappal, hiánytalan állapotban, kissé sérült kiadói borítófedélben. A dedikáló személy: Berkesi András (születéskori neve Bencsik András) (Budapest, 1919. november 30. – Budapest, 1997. szeptember 14.) 1945-től a Katonapolitikai Osztály, majd az ÁVH tisztje, krimiíró, a Kádár-korszak egyik leginkább támogatott szerzője.
Negyedik kiadásban jut el most az olvasókhoz Perlaky Mária feszült, izgalmas története. A fiatal, csinos leány még 1949-ben disszidál szerelmével, Rajnay Zsolttal együtt. Csak Nyugat-Németországban tudja meg a fiúról, hogy évek óta egy nacionalista-fasiszta szervezet tagja, hivatásos ügynök. Mária későn döbben rá a valóságra, mert közben Zsolt már őt is bekapcsolta a munkába, és a szerelme révén kegyetlenül megzsarolt leány már nem tud szabadulni. Tíz esztendei hányatott élet után felülkerekedik lelkifurdalása, és megszökik megbízóitól. Hazajön, de nem üres kézzel. Magával hozza főnöke emlékiratait, amelyekből fény derül a "Kopjások" szervezkedésére, a nyugati kémszervezetek eddig ismeretlen munkamódszereire, embertelenségére.
Leütési ár:
5.700 Ft
Licitek száma: 24