Herczeg Ferenc/Hincz Gyula: Sziriusz (Hincz Gyula illusztrátor által is aláírt, számozott, védődobozos példány)
Herczeg Ferenc
Hincz Gyula
Uj Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner)(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 76 oldal
85
24 cm x 17 cm
2019-12-15 20:00
Budapest, 1945, Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner) kiadása (Hungária Nyomda Rt., Bp.), 76 p. + [3] p.; ill.
Szerző és az illusztrátor által aláírt, számozott, bibliofil példány. Szíriusz. Írta: Herczeg Ferenc. A kötet rajzait Hincz Gyula készítette. A kötet címlapján a szerző, Herczeg Ferenc és a grafikus, Hincz Gyula tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. "Készült 1945-ban Herczeg Ferenc nyolcvanadik születésnapjára, ezer számozott példányban." Ez a példány 341. sz. példány. A kötet szövegközti, fekete-fehér, feliratozatlan és két színű (sárga-fehér), egész oldalas, műnyomópapíros illusztrációkat tartalmaz. Nyomtatta a Hungária Nyomda Rt., Budapesten. Kiadói félvászon kötésben lévő példány márványmintás, feliratozatlan fed- és hátlappal, aranyozott feliratos, könyvdíszes könyvgerinccel, márványmintás kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, gyűjtői állapotban, eredeti feliratozatlan kiadói papírtokban. A kötet szerzője, Herczeg Ferenc (1863. szeptember 22. – Budapest, 1954. február 24.) magyar író, színműíró, újságíró. A Horthy-korszak egyik legnépszerűbb írója, az Új Idők című irodalmi hetilap főszerkesztője, a Magyar Revíziós Liga elnöke. A szerző Szíriusz c. kisregényét azonos címmel, fekete-fehér magyar játékfilm formájában, Hamza D. Ákos rendezésében 1942-ben mutatták be Magyarországon.
Aki évekkel ezelőtt megfordult a budai hegyekben, az bizonyára emlékezik még a Szergiusz-nyaralóra, amelyet néhány évvel ezelőtt - magam sem tudom miért - alapjából lebontottak.
A...
A Szergiusz nyaralója magányosan feküdt az akkor még puszta és szomoru Holdhegy meredek lejtőjén s nagyban különbözött a divatos, soktornyu madárkalitkáktól, amelyek ma a budapesti ember szemében a nyárilak fogalmát képviselik. Hatalmas arányaival, csonka góttornyával, boltives, ónozott ablakaival, rideg, recésormu falaival inkább ama skót tengerparti kastélyok egyikére emlékeztetett, amelyekben valaha a Stuartkori nemesség véres családi tragédiái játszódtak le.
Leütési ár:
17.000 Ft
Licitek száma: 4