Albrecht István/Ekamp Nándor/Jovicza I. Sándor: Magyar igazság

A magyar ifjúság az ezeréves határokért

Albrecht István
Ekamp Nándor
Jovicza I. Sándor
A Magyar Tanítók Otthona (Budapest) ,
Kiadói tűzött papírkötés , 40 oldal
Méret: 23 cm x 16 cm
2019-12-15 20:00

Budapest, 1933, A Magyar Tanítók Otthona kiadása (Pallas Irod. és Nyomdai Rt., Bp.), 40 p.; ill.

Első kiadás. Magyar igazság. A magyar ifjúság az ezeréves határokért. Szerkesztették: Albrecht István, Ekamp Nándor, Jovicza I. Sándor, a Magyar Tanítók Otthona igazgatói.
A borítófedél színes grafikája Biczó András munkája. Szövegközti, fekete-fehér fotókkal, rajzokkal, térképrészletekkel illusztrált, versekkel gazdagon kiegészített kiadás. "A kiadvány tiszta jövedelmének 5 százalékát a szerkesztők a Magyar Revíziós Liga támogatására ajánlották fel." Nyomtatta a Pallas Irod. és Nyomdai Rt. Budapesten.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány piros feliratozású, színes, szentkoronás, tematikus illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan, kopott könyvgerinccel, néhol enyhén foltos belívekkel, néhány lapon ceruzás jelöléssel, hátlapon a nyomda emblémájával, hiánytalan, átlagos állapotban.
A kötet borítójának illusztrációját Biczó András (Nemespátka, 1888 - Budapest, 1957) grafikus, festőművész, könyvillusztrátor készítette. Biczó András tanulmányait a Képzőművészeti Főiskolán végezte, mesterei Hegedűs László és Révész Imre voltak. Történeti műveket, zsánerképeket, tájképeket, akvarelleket, képeslapokat is készített. Gyermek- és ifjúsági könyvek illusztrációit is elvállalta.

Ti magyar fiúk és leányok, tudjátok-e, hogy a világ összes fiataljai közül nektek jutott osztályrészül a legkomorabb sors? A ti szüleitek még a gazdag és boldog Nagy-Magyarországon éltek; de ti már... Tovább

Ti magyar fiúk és leányok, tudjátok-e, hogy a világ összes fiataljai közül nektek jutott osztályrészül a legkomorabb sors? A ti szüleitek még a gazdag és boldog Nagy-Magyarországon éltek; de ti már egy megcsonkított, kifosztott, szomorú haza gyermekei vagytok. Trianonban elrabolták tőletek a nemzet örökségét. a ti örökségteket! Elrabolták olyan hitszegű és kegyetlen módon, amelyre nincs több példa a művelt népek történetében. Ha ti egyelőre, hála a szüleitek áldozatkészségének, talán nem is érzitek még a trianoni bűntett súlyát, érezni fogjátok később, mert ebben a csonka országban kevés örömöt és boldogságot nyujthat az élet. Vissza
006

Kikiáltási ár:
4.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
6.500 Ft Licitek száma: 12