Tulipán László (1943-2007): Budai vár - rézkarc, papír 20 cm x 37 cm

Tulipán László
Méret: 20 cm x 37 cm
2019-12-15 20:00

Tulipán László: Budai vár - rézkarc, papír 20 cm x 37 cm

Jelezve lent, Budai Vár, Tulipán László (ceruzával), rézkarc, papír, 20 cm x 37 cm, keretben.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.:
Festő és grafikus. A Képzőművészeti Gimnázium elvégzése után 1963-ban a budapesti Képzőművészeti Főiskolára nyert felvételt, ahol Barcsay Jenő és Kádár György voltak a tanárai. A Fiatal Képzőművészek Stúdiójának volt tagja, és a Stúdió pályázatain többször nyert díjat. Egyéni tárlata 1976-ban volt a Helikon Galériában. Vegyes kiállításokon vett részt a Magyar Nemzeti Galériában, Frankfurtban, San Franciscóban, Buenos Airesben, Seattle-ben és Londonban. Alkotásainak többsége a múlt eseményeiből indul ki, és a történelmi örökség újraértelmezését célozza. Ábrázolásmódja a németalföldi realisták részletgazdagságát követi, mondandóit sajátos elbeszélő hangon közvetíti. Rajzainak és rézkarcainak felfogása részletező, finoman kidolgozott. Díjak: Csillag Albert-díj; Hommage a Dózsa, II. díj; Derkovits-ösztöndíj.
452

Kikiáltási ár:
9.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
9.000 Ft Licitek száma: 1