Révai(Budapest)
Kiadói félvászon sorozatkötés
, 129 oldal
Révai Könyvtár
13
18 cm x 11 cm
2020-01-26 20:00
[Budapest], 1947, Révai Könyvkiadó kiadása (Révai Irodalmi Intézet Nyomdája, Bp.), 129 p. + [7] p.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás.Révai Könyvtár. No.: 13. sz. Urak, polgárok, parasztok. Tanulmányok. Írta: Hatvany Lajos. A kötet feliratozott előlapján a szerző, Hatvany Lajos tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "K. L.-nak, a kis könyvem külsejének csinjáért hálával Hatvany Lajos 1947. nov. 10". A kiadó eddig megjelent kiadványainak jegyzékével és fekete-fehér, egész oldalas korabeli könyvreklámokkal kiegészített kötet. Nyomtatta a Révai Irodalmi Intézet Nyomdája Budapesten. Kiadói félvászon sorozatkötésben lévő példány feliratos, címkeretes címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, pótolt korabeli előzéklapokkal, színezett felső lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban. A kötet szerzője, Hatvany Lajos (Budapest, 1880. október 28. – Budapest, 1961. január 12.) magyar író, kritikus, irodalomtörténész, az MTA tagja, a magyar irodalom "utolsó mecénása". 1908-ban Ignotussal és Fenyő Miksával megalapították a Nyugat című folyóiratot, a 20. század első harmadának legnagyobb hatású irodalmi lapját. 1911-ben Osvát Ernővel való személyes összetűzése miatt megvált a Nyugattól és több évre Berlinbe költözött.
A POLGÁRSÁG CÍMÉRE
(A könyv elé)
A POLGÁRSÁG CÍMÉRE
(A könyv elé)
Nem szégyenlem, nem is bánom, hogy polgárnak születtem s hogy ifjúkori emlékeimet őrzöm és szeretem abban az osztályban, amelyből származom; azért sincs okom mentegetődzni, hogy ennek az osztálynak annyi derék és kiváló tagjához, nem csupán ragaszkodtam, hanem mint rokonhoz vagy baráthoz, még ma is ragaszkodom. S ha ez erős érzelmi kapcsolataim ellenére elszakadtam a polgárságnak még baloldali, haladó, radikális élcsapatától is, annak egy általános s egy személyes oka van.
Az általános: az első világháború elejétől a másodiknak végéig húzódó világtörténelem;
Leütési ár:
11.000 Ft
Licitek száma: 29