Hatvany Lajos: Urak, polgárok, parasztok (dedikált példány)

Tanulmányok

Hatvany Lajos
Révai (Budapest) ,
Kiadói félvászon sorozatkötés , 129 oldal
Sorozatcím: Révai Könyvtár
Kötetszám: 13
Méret: 18 cm x 11 cm
2020-01-26 20:00

[Budapest], 1947, Révai Könyvkiadó kiadása (Révai Irodalmi Intézet Nyomdája, Bp.), 129 p. + [7] p.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Révai Könyvtár. No.: 13. sz.
Urak, polgárok, parasztok. Tanulmányok. Írta: Hatvany Lajos.
A kötet feliratozott előlapján a szerző, Hatvany Lajos tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "K. L.-nak, a kis könyvem külsejének csinjáért hálával Hatvany Lajos 1947. nov. 10".
A kiadó eddig megjelent kiadványainak jegyzékével és fekete-fehér, egész oldalas korabeli könyvreklámokkal kiegészített kötet.
Nyomtatta a Révai Irodalmi Intézet Nyomdája Budapesten.
Kiadói félvászon sorozatkötésben lévő példány feliratos, címkeretes címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, pótolt korabeli előzéklapokkal, színezett felső lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A kötet szerzője, Hatvany Lajos (Budapest, 1880. október 28. – Budapest, 1961. január 12.) magyar író, kritikus, irodalomtörténész, az MTA tagja, a magyar irodalom "utolsó mecénása". 1908-ban Ignotussal és Fenyő Miksával megalapították a Nyugat című folyóiratot, a 20. század első harmadának legnagyobb hatású irodalmi lapját. 1911-ben Osvát Ernővel való személyes összetűzése miatt megvált a Nyugattól és több évre Berlinbe költözött.

A POLGÁRSÁG CÍMÉRE (A könyv elé) Nem szégyenlem, nem is bánom, hogy polgárnak születtem s hogy ifjúkori emlékeimet őrzöm és szeretem abban az osztályban, amelyből származom; azért sincs okom... Tovább

A POLGÁRSÁG CÍMÉRE (A könyv elé) Nem szégyenlem, nem is bánom, hogy polgárnak születtem s hogy ifjúkori emlékeimet őrzöm és szeretem abban az osztályban, amelyből származom; azért sincs okom mentegetődzni, hogy ennek az osztálynak annyi derék és kiváló tagjához, nem csupán ragaszkodtam, hanem mint rokonhoz vagy baráthoz, még ma is ragaszkodom. S ha ez erős érzelmi kapcsolataim ellenére elszakadtam a polgárságnak még baloldali, haladó, radikális élcsapatától is, annak egy általános s egy személyes oka van. Az általános: az első világháború elejétől a másodiknak végéig húzódó világtörténelem; s a személyes: azok a tapasztalatok, melyekben e világtörténelem folyamán részem volt... Vissza

A polgárság címére5
Urak, polgárok, parasztok9
Kötött nagybirtok, korlátolt láthatár35
A porosz nagybirtok reglementje46
Ülj mellém a kandallóhoz54
A rendek kora és a korunk rendje69
A világ ellenforradalmából a magyar ellenforradalomba79
A zsidóság szociológiája124
063

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
11.000 Ft Licitek száma: 29