Móricz Zsigmond: Jószerencsét (aláírt példány)
Móricz Zsigmond
Athenaeum Kiadás
Kiadói egészvászon sorozatkötés
, 189 oldal
Móricz Zsigmond művei
21 cm x 14 cm
2021-06-06 20:00
Budapest, é. n., Athenaeum kiadása (Athenaeum Rt. Könyvnyomdája, Bp.), 189 p. + [2] p.
Szerző által aláírt példány. Móricz Zsigmond művei c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
Jószerencsét. Regény. Írta: Móricz Zsigmond.
Második kiadás. Móricz Zsigmond a kiadónál megjelent műveinek listájával kiegészített kötet. Nyomtatta az Athenaeum Rt. Könyvnyomdája Budapesten.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott feliratozású, díszes címfedéllel, aranyozott feliratozással ellátott, díszes, enyhén kopott könyvgerinccel, kötészetileg belülről megerősített kivitelben, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Móricz Zsigmond (Tiszacsécse, 1879. július 2. – Budapest, 1942. szeptember 5.) magyar író, újságíró, szerkesztő, a 20. századi realista prózairodalom egyik legismertebb, népszerű alakja.
A szél egész éjjel rázta az ablakokat. A kereszti szél, amely sohasem szűnik meg s északról nekifekszik az iskolának, amelyet a falu felett a dombtetőre építettek.
A fiatal tanító felébredt a reggeli hangszóra. Első gondolata valami emberi dolog volt, de aztán savanyúan ásított s inkább a munkájára gondolt.