Móricz Zsigmond: Jószerencsét (aláírt példány)

Móricz Zsigmond
Athenaeum Kiadás (Budapest)
Kiadói egészvászon sorozatkötés , 189 oldal
Sorozatcím: Móricz Zsigmond művei
Méret: 21 cm x 14 cm
2021-06-06 20:00

Budapest, é. n., Athenaeum kiadása (Athenaeum Rt. Könyvnyomdája, Bp.), 189 p. + [2] p.

Szerző által aláírt példány. Móricz Zsigmond művei c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
Jószerencsét. Regény. Írta: Móricz Zsigmond.
Második kiadás. Móricz Zsigmond a kiadónál megjelent műveinek listájával kiegészített kötet. Nyomtatta az Athenaeum Rt. Könyvnyomdája Budapesten.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott feliratozású, díszes címfedéllel, aranyozott feliratozással ellátott, díszes, enyhén kopott könyvgerinccel, kötészetileg belülről megerősített kivitelben, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Móricz Zsigmond (Tiszacsécse, 1879. július 2. – Budapest, 1942. szeptember 5.) magyar író, újságíró, szerkesztő, a 20. századi realista prózairodalom egyik legismertebb, népszerű alakja.

A szél egész éjjel rázta az ablakokat. A kereszti szél, amely sohasem szűnik meg s északról nekifekszik az iskolának, amelyet a falu felett a dombtetőre építettek. A fiatal tanító felébredt a... Tovább

A szél egész éjjel rázta az ablakokat. A kereszti szél, amely sohasem szűnik meg s északról nekifekszik az iskolának, amelyet a falu felett a dombtetőre építettek. A fiatal tanító felébredt a reggeli hangszóra. Első gondolata valami emberi dolog volt, de aztán savanyúan ásított s inkább a munkájára gondolt. Vissza
142

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
165.000 Ft Licitek száma: 124