Széchenyi Zsigmond, Gróf: Csui!... I-II. (dedikált példány)
Afrikai vadásznapló - 1928. okt.-1929. ápr.
Gróf Széchenyi Zsigmond
Szerzői kiadás(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 571 oldal
21 cm x 15 cm
2020-01-26 20:00
Budapest, 1944, Szerzői kiadás (Athenaeum, Bp.), 259 p. + [1] p. + [48] t.: ill.; 225 p. + [2] p. + [36] t.: ill.
Szerző által dedikált példány. Csui!... I-II. Afrikai Vadásznapló. 1929. okt. - 1929. ápr. (Egységes külön kötetekben). Írta: gróf Széchenyi Zsigmond. Az I. kötet előlapján a szerző, gróf Széchenyi Zsigmond tollal beírt dedikációja olvasható: "Szíves emlékül, - Széchenyi Zsigmond 1949." Harmadik, javított és bővített kiadás. Szerzői előszóval, szövegközti, fekete-fehér, feliratozott fotókkal, egy fekete-fehér térképpel és az utazás alatt elejtett vadak felsorolásával ellátott vadásznapló. Nyomtatta az Athenaeum Nyomda Budapesten. Kiadói enyhén kopott, félvászon kötésben lévő kötetek feliratos címfedéllel, feliratozott, javított könyvgerinccel, néhol enyhén foltos belívekkel, hiánytalan, átlagos állapotban. A kötet szerzője, gróf Széchenyi Zsigmond Antal (Nagyvárad, 1898. január 23. – Budapest, 1967. április 24.) magyar vadász, utazó, író. A magyar vadászati kultúra kimagasló alakja. Afrika, India, Alaszka és Európa elismert vadásza. Vadászkönyvtára Magyarország legjelentősebb vadászati szakkönyv gyűjteménye, ami jelenleg a Magyar Természettudományi Múzeumban látható.
Az »afnkavadászok«-nak két fajtáját ismerjük. Két aránytalan csoportját, mert az egyik fölényes többséggel áll a másik elenyésző kisebbségével szemben. Ennek a kisebbségnek tagjai egytöl-egyig kiváló, jeles emberek, ritka kivételek, akik megérdemlik a legnagyobb elismerést.
Ők azok, akik - nem írnak könyvet.
A mai napig én is közéjük tartoztam. A mai napig mindenki szeretett. Ujjal mutogattak rám: íme, egy ember, aki Afrikában vadászott és nem írt róla könyvet!
És most vége a dicsőségnek. De szolgáljon mentségemül, hogy most sem könyvet írok, hanem csak ott, helyszínen készült naplómat bocsátom a közönség elé. Mindennapos feljegyzéseim ezek, melyeket esténkint a tábor tüze mellett, sokszor álmos fejjel vetettem papírra, hogy emlékemben össze ne keveredjenek.
Kérem, olvassák a megfelelő elnézéssel!
Budapesten, 1930. november havában.
Gróf Széchenyi Zsigmond
Leütési ár:
78.100 Ft
Licitek száma: 104