Budapest, 1989, Zrínyi Katonai Könyv- és Lapkiadó kiadsa (Alföldi Nyomda, Debrecen), 43 p. + [1] p. + [176] t. + [40] p.; ill.
A szerzők által dedikált példány. Első kiadás. Pisztolyok. Írta: Lugosi József és Temesváry Ferenc.
A címlapon a szerzők, Lugosi József és Temesváry Ferenc tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Sz. J.-nak és szeretett férjének. Budapest, 1991. márc. 9. Lugosi József, Temesváry Ferenc".
Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrált kiadás. A fényképeket készítette: Németh Ferenc. A kötetet tervezte: Faragó István. Kiadói előszóval, tételes képjegyzékkel, részletes tárgyleírásokkal, tartalomjegyzékkel, jegyzettel, felhasznált irodalommal ellátott album.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány ezüstözött feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, színes illusztrációval ellátott, a hátoldalán szöveges, jó állapotú, kiadói borítófedélben.
A kötet fotóanyagát készítette, Németh Ferenc (Celldömölk 1952. július 8. – Budapest, 2013. szeptember 4.) fotóriporter. 1977-től a Magyar Távirati Iroda fotósa. Belpolitikai és protokoll-albumok, fotóalbumok, sportfotók, történelmi, illetve hadtörténeti munkák színvonalas képanyagának fotósa.
Az elöltöltő pisztolyok története
A magyar pisztolygyártás hőskora
A balkáni fegyverek
A pisztoly mint mesterremek
Különleges pisztolyok
A többlövetű és...
A balkáni fegyverek
A pisztoly mint mesterremek
Különleges pisztolyok
A többlövetű és hátultöltő pisztolyok