Heller Ágnes: Társadalmi szerep és előítélet (aláírt példány)
Két tanulmány a mindennapi élet köréből
Heller Ágnes
Zrinszky Lászlóné
Somogyi Zoltán
Akadémiai Kiadó(Budapest)
Kiadói ragasztott papírkötés
, 171 oldal
Szociológiai tanulmányok
3
19 cm x 13 cm
2020-01-26 20:00
Budapest, 1966, Akadémiai Kiadó kiadása (Akadémia Nyomda, Bp.), 171 p. + [1] p.
Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Szociológiai Tanulmányok. No.: 3. sz. Társadalmi szerep és előítélet. (Két tanulmány a mindennapi élet köréből). Írta: Heller Ágnes. A kötet címlapján a szerző, Heller Ágnes tollal beírt, jól olvasdsható aláírása látható. A kötésterv: Urai Erika munkája. A kötet néhány belívén ceruzás aláhúzások és jelölések láthatók. Kiadói ragasztott papírkötésben lévő példány feliratozott címfedéllel, feliratos, enyhén kopott könyvgerinccel, rövid ismertetőt tartalmazó hátlappal, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője, Heller Ágnes (Budapest, 1929. május 12. – Balatonalmádi, 2019. július 19.) filozófus, esztéta, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja, Fehér Ferenc filozófus özvegye. Kutatási területe az etika, az esztétika, a történet- és kultúrfilozófia, valamint a filozófiai antropológia kérdései voltak. A Budapesti Iskola egyik jelentős személyisége volt. 1986-tól 25 éven át tanított New Yorkban a New School for Social Research egyetemen.
E könyv két tanulmánya egymással összefüggő kérdéseket tárgyal. Az első - A szerepkategória marxista értelmezhetőségéről - azoknak a felfogásoknak a kritikája, melyek szerint az ember (individuum) nem más, mint szerepeinek, szerepmagatartásainak összessége. A kötet második tanulmánya: Az előítélet problémája az előítéletek kialakulásával, társadalmi hatékonyságával foglalkozik, s a mindennapi gondolkodás szerkezetében vizsgálja az előítéletek szerepét.
A szociológiai tanulmányok c. sorozat, amely egyaránt tartalmaz elméleti tanulmányokat és a falusi vagy a városi élet kérdéseivel foglalkozó írásokat, a mai magyar társadalmi valóság egy-egy szektoráról, jelenségéről, összefüggéséről ad aktuális és tudományosan igazolt képet. Célja, hogy a fiatal magyar szociológia eredményeit a tudományos közvélemény és az olvasóközönség elé tárva bemutassa a marxista szociológiai elmélet eddig elhanyagolt vagy kevéssé ismert kérdéscsoportjait. A változatos témakörök között szerepel Marx antropológiai elmélete, a magyar társadalom rétegződése, a városi és falusi lakosság lakóhelyi közösséggé szerveződése, a fiatalság értékrendszere, a szociológiai szerepfogalom és az előítélet elemzése, zeneszociológiai és irodalomszociológiai vizsgálatok, üzemszociológiai vizsgálatok, üzemszociológiai felmérések ismertetése és értékelése.
Leütési ár:
45.100 Ft
Licitek száma: 51