Kner Izidor: Kner Izidor agyafurt alakjai (Lenkey Gusztávnak dedikált példány)

Kner Izidor
Csicseri Bors
Ágai Adolf
Molnár Jenő
Bér Dezső
Garay Ákos
Geiger Richárd
Homicskó Athanáz
Kalivoda Kata
Mühlbeck Károly
Szigethy István
Vadász Miklós
Kner Izidor könyvnyomtató (Gyoma) ,
Kiadói fűzött, félvászon kötés , 367 oldal
Méret: 21 cm x 14 cm
2020-01-26 20:00

Gyoma, 1926, Kner Izidor könyvnyomtató nyomtatása és kiadása, 367 p. + [1] p; ill.

Szerző által dedikált példány. Kner Izidor agyafúrt alakjai. Csicseri Bors (Ágai Adolf) és Molnár Jenő előszavával, Bér Dezső, Garay Ákos, Geiger Richárd, Homicskó Athanáz, Kalivoda Kata, Mühlbeck Károly, Szigethy István és Vadász Miklós (szövegközti, fekete-fehér) kétszázötvenhárom eredeti rajzával.
A kötet előlapján Kner Izidor névre szóló dedikációja olvasható: "Lenkey Gusztávnak igaz tisztelettel Kner Izidor Gyoma 1926. nov. 2."
A dedikáció címzettje: Lenkey Gusztáv (Szered, 1870. febr. 16. – Bp., 1936. júl. 26.) újságíró. Először a Hírcsarnok c. kőnyomatos munkatársa. Dolgozott több függetlenségi lapba, majd a Friss Újságba és a Neues Pester Journalba. 1896-tól a Magyar Hírlap munkatársa, országgyűlési tudósítója és politikai rovatvezetője, majd felelős szerkesztője. A függetlenségi-párt vezetőinek, Justh Gyulának, Polonyi Gézának, id. Ugron Gábornak egykori bizalmasa. /Gulyás Pál: L. G. (Irod. tört. 1936.)
Harmadik, tetemesen bővített kiadás. Nyomtatta Kner Izidor Könyvnyomdája Gyomán.
Kiadói fűzött félvászon kötésben lévő példány Kozma Lajos fametszésű, körirattal ellátott könyvdíszével illusztrált címfedéllel, feliratozással ellátott, javított könyvgerinccel, kötészetileg belülről megerősített kivitelben, enyhén foltos belívekkel, hiánytalan, átlagos állapotban.
A kötet szerzője, Kner Izidor (Gyoma, 1860. február 5. – Gyoma 1935. augusztus 19.) nyomdász, könyvkötő, könyvkiadó. A magyar nyomdászat, könyvkötészet kiemelkedő, irányadó képviselője. Az általa alapított és vezetett könyvnyomda az 1914. évi Lipcsei Kiállításon a rangos aranyérem elismerésben részesült.

A kötet 1926 évi kiadásáról a A Kner-nyomda, kiadványainak tükrében 1882-1944 c. szakmunka említést tesz (1.377. tétel).

Nem kisebb ember invitálta be Kner Izidort a mult század nyolcvanas éveiben a pogány jókedvű »Kagál«-ba, mint Ágai Adolf (Csicseri Bors), a magyar tárcaírás és a magyar élclapirodalom megalapítója... Tovább

Nem kisebb ember invitálta be Kner Izidort a mult század nyolcvanas éveiben a pogány jókedvű »Kagál«-ba, mint Ágai Adolf (Csicseri Bors), a magyar tárcaírás és a magyar élclapirodalom megalapítója s első, ma is utólérhetetlen nagymestere. Az én felejthetetlen szerkesztőm (aki öreg napjaira maga szemelte ki e sorok íróját utódjának) mondta nekem egyszer Kner Izidorról, akit akkor még nem ismertem: - Öcsém, ez az ember még énnálam is különb. Ez nemcsak csinálja a jó vicceket, hanem kis is tudja nyomtatni. Vissza
096

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
12.500 Ft Licitek száma: 30