Móricz Zsigmond: A fáklya (aláírt példány)
Móricz Zsigmond
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. Kiadása
Kiadói egészvászon sorozatkötés
, 317 oldal
Móricz Zsigmond művei
21 cm x 14 cm
2020-03-29 20:00
Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. kiadása (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 352 p.
Szerző által aláírt példány. Móricz Zsigmond Művei c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
A fáklya. Írta: Móricz Zsigmond.
A címlapon a szerző, Móricz Zsigmond aláírása olvasható.
Hetedik kiadás. A címlapon tulajdonosi bélyegzés látható. Nyomtatta az Athenaeum Rt. Könyvnyomdája Budapesten.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott feliratos, díszes címfedéllel, és növényindás díszítéssel ellátott könyvgerinccel, új előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan szép állapotban.
A kötet szerzője, Móricz Zsigmond (Tiszacsécse, 1879. július 2. – Budapest, 1942. szeptember 5.) magyar író, újságíró, szerkesztő, a 20. századi realista prózairodalom egyik legismertebb alakja. 1908-ban a Nyugatban megjelent Hét krajcár című novellája azonnali hírnevet hozott neki és megismerte az egész ország. Az Ady Endrével is barátságot kötött szerző a magyar irodalom irányt mutató, gazdag életművel rendelkező szerzője.
Hatalmas meleg volt. A nap szinte szétcsattant, szikrázott és égetett s oly bőven ontotta az égi tüzet, hogy az emberek, de különösen a papok, majdnem szétolvadtak.
Dékány...
Dékány nagytiszteletű úr, a maga rusztikus magyaros kálvinista módján keményen oda is mondogatta:
A felesége rápillantott, hogy törülgeti magáról vastag markába szorított kendővel a vizet. Valahányszor egy-egy ilyen nyers szót hallott tőle, mindig végig sajgott az egész lelke, szinte fizikai fájdalmat érzett. Pedig már megszokhatta volna husz év óta.