Harsányi Zsolt: Magyar rapszódia I-IV. (aláírt példány)
Liszt Ferenc életének regénye
Harsányi Zsolt
Liszt Ferenc
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T.(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 1.244 oldal
19 cm x 13 cm
2020-03-29 20:00
Budapest, 1936, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. kiadása (Budapesti Hírlap Nyomdája), 312 p.; 303 p.; 356 p.; 273 p. + [1] p.
Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Magyar Rapszódia I-IV. (egységes külön kötetekben). Liszt Ferenc életének regénye. Írta: Harsányi Zsolt. Az I. kötet feliratos előlapjának belső oldalán lévő, piros díszkeretes, nagy méretű Ex-Libris címkén a szerző, Harsányi Zsolt tollal beírt aláírása olvasható. A kötetek címlapján tollal beírt, dátumozott tulajdonosi névbeírás látható. Nyomtatta Budapesti Hírlap nyomdája. Kiadói egészvászon kötésben lévő kötetek aranyozott feliratos címfedéllel, aranyozott feliratos, elszíneződött könyvgerinccel, néhol enyhén foltos belívekkel, hiánytalan, jó állapotban. A kötet szerzője, Harsányi Zsolt (Korompa, 1887. január 27. – Budapest, 1943. november 29.) író, újságíró, műfordító, színigazgató. A két világháború közötti korszak népszerű, széles olvasóréteget megnyerő szerző. Életrajzi regényeinek megírása előtt alapos történelmi és kultúrtörténeti tanulmányokat végzett. "Harsányi sima modorú, intelligens szerző, aki nem csak a kort ismeri, amiről ír, hanem az emberi lelket is" - nyilatkozik a szerzőről Mollináry Gizella írónő.
Részlet az első kötetből:
Részlet az első kötetből:
"Arra nyitotta ki szemét, hogy az ablak alatt két felnőtt ember egyhangúan dörmögő hangja beszélget. Egy darabig mozdulatlanul feküdt tovább az ágyban.Hirtelenében nem tudta, vajjon az folytatódik-e tovább, amit álmodott, vagy már ébren van. De a falióra közömbös ketyegése, a szoba bútorainak és tárgyainak megszokott hétköznapi volta meggyőzte arról, hogy felébredt. Még fülelt az ablakon át behallatszó beszédre egy kissé, de aztán hallotta, hogy azok magyarul beszélnek. Magyarul pedig alig értett. Nagyon meg kellett volna figyelmét erőltetnie, hogy a beszélgetés értelméből valami keveset kihámozzon.
Felült az ágyban és lelógatta lábát a földre. Tíz ujjával, mint fésűvel, nyult a fejéhez és kócos haját hátrasimította. Körülnézett. A két ágyat, amelyben apja és anyja háltak, már bevetették. Mióta eszét tudta, a két ágyról mindig így lógott le a szélein rojtosodó, kopott zöld terítő. Apja kint járta birkáknál valahol. Anyja kint van a konyhán. Behallatszik, ahogy tesz-vesz.
Sokáig ült így tétlenül, mozdulatlanul. Noha sokat aludt, igen fáradtnak érezte magát, mint reggelente rendesen. Gyakran volt beteg és míg a faluban más gyerekeket már hajnali időn kikergettek az ágyból, neki szabad volt aludnia akármeddig. S mikor felébredt, szülei elnézték neki, hogy immel-ámmal, lassan lát neki az öltözködésnek. Most sem nyult még holmija után. Csak ült még, könnyedén sóhajtotta fáradtságtól és lepillantott két kezére, amelyek térden nyugodtak."
Leütési ár:
9.300 Ft
Licitek száma: 20