Gonda Imre/Niederhauser Emil: A Habsburgok (Gonda Imre által dedikált példány)
Egy európai jelenség
Gonda Imre
Niederhauser Emil
Sólyom Gáborné
Diószegi István
Katus László
Makkai László
Sarlós Béla
Gondolat Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 394 oldal
24 cm x 17 cm
963-280-245-4
2020-01-26 20:00
Budapest, 1977, Gondolat Könyvkiadó kiadása (Kner Nyomda), 362 p. + [1] p. + 32 t. + [2] térk.; ill.
Gonda Imre által dedikált példány. Első kiadás. A Habsburgok. Egy európai jelenség. Írták: Gonda Imre és Niederhauser Emil. A címlapon az egyik szerző, Gonda Imre tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "C. doktor úrnak köszönettel Budapest 1881. aug. 19. Gonda Imre". A képanyagot Rózsa György állította össze. A térképeket tervezte Bereznay András. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, térképrészletekkel (kettő kihajtható), genealógiai táblázatokkal, a képek forrásjegyzékével, a térképek jegyzékével, betűrendes névmutatóval, tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Kiadói egészvászon kötésben lévő péládny feliratozatlan, illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, hiánytalan, jó állapotban, színes illusztrációval ellátott, fülszöveges, javított, kiadói borítófedélben. A dedikáló szerző, Gonda Imre (Budapest, 1914. december 19. – Budapest, 1984. július 3.) történész, szakíró, a történettudomány doktora. Történeti tárgyú írásait Az Ország Útja c. folyóirat közölte. A Külügyi Társaság titkára, könyvtárosa, a külügyminisztérium főelőadó könyvtárosa, az MTA Történettudományi Intézetének munkatársa. Fő kutatásai területe az Osztrák-Magyar Monarchia és német történelem kül- és belpolitikai problémái a XIX. sz. közepétől az I. világháború végéig.
A Habsburgok évszázadokon keresztül fontos szerepet játszottak Európa történetében. Jelentőségüket, szerepüket azóta is vitatják, csodálóik és kérlelhetetlen ellenfeleik mindmáig vannak. A két kiváló történész, Gonda Imre és Niederhauser Emil nem csupán a család történetét írta meg, nem is a Habsburgok országainak részletes történetét, hanem azt vizsgálták korszerű szemlélettel, és széles körű tájékozottsággal, hogy milyen szerepük volt a társadalmi haladás menetében és a nemzetközi viszonyok alakulásában.
A külföldi könyvpiacok állandó slágerei a Habsburgokról szóló könyvek. Gonda Imre és Niederhauser Emil modern szemláletű marxista feldolgozása rangos helyet vívott ki a habsburgokkal folalkozó nem csekély számú könyv között. Mindkét kiadása napok alatt elfogyott.
A kötetet gazdag képanyag, s több genealógiai táblázat és részletes térképek egészítik ki.
Leütési ár:
5.100 Ft
Licitek száma: 16