Szépirodalmi Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 700 oldal
19 cm x 13 cm
2020-03-29 20:00
Budapest, 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Bp.), 700 p. + [3] p. + [1] t., ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Három huszár. Írta: Karinthy Ferenc. A címlapon a szerző, Karinthy Ferenc tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "G. P.-nek ajánlom szeretettel Karinthy Ferenc Szentendre, 1973. VI. 20." A kötet szövegközti, fekete-fehér, egész oldalas, feliratozatlan rajzillusztrációit Bartha László készítette. A szerző portréját Balla Demeternek készítette. Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta az Athenaeum Nyomda Budapesten. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, átlagos állapotban, feliratos, színes illusztrációval és a szerző műveinek a könyvlistájával ellátott, fülszöveges, kissé sérült, javított kiadó borítófedélben. A kötet szerzője, Karinthy Ferenc (Budapest, 1921. június 2. – Budapest, 1992. február 29.) magyar író, drámaíró.
Lehetetlen néhány sorban felvázolni Karinthy Ferenc arcképét. Karinthy Frigyes fia, akinek "gyerekszáj"-szellemességeit előbb közölték a lapok, mint ahogy megtanulta leírni a nevét, s aki kamaszkorában sokféle pálya lehetőségein töprengett, csak egyet tudott bizonyosan: író, rajongó, aki Olasz jövevényszavaink-ról ír tanulmányt, és nyelvészetből doktorál. lelkes riporter, aki az ötvenes években a magyar munkásélet fehér foltjainak feltérképezésére vállalkozik - és rafinált középkori olasz komédiák meg mai amerikai vígjátékok bravúros fordítója. Lomha mozgású, széles vállú férfi, "kajakos gyerek" - és minden intellektuális társasjáték bajnoka, aki újra meg újra meghökkenti versenytársait széles körű tudásával, gyors képzettársításaival. Hogy fér meg egy emberben Karinthy Frigyes szellemi öröksége és vízilabdameccsek víz fölötti, víz alatti viaskodása, az olykor már-már a dadaizmust súroló humor és a realista elbeszélő hang igénye?
Úgy látszik, megfér. Nemcsak a magánember élete és útja, a mű is ezt bizonyítja.
A Három Huszár keresztmetszetet ad Karinthy Ferenc életművéből. Új és régi írásait tartalmazza a kötet: a Kentaur-t, legismertebb a legnépszerűbb régi elbeszéléseit (az Irodalmi történetek, Ferencvárosi szív, Kék-zöld Florida, Víz alatt, víz fölött kiemelkedő darabjait) és könyv alakban meg nem jelent írásai közül olyan kítűnő munkákat, mint például a Siófok, Aranyidő, Töredék, Víz, Szegény Magyarország.
Leütési ár:
10.000 Ft
Licitek száma: 34