Heti Válasz Kiadó Kft.(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 222 oldal
20 cm x 25 cm
963-9461-09-1
2020-03-29 20:00
Budapest, 2002, Heti Válasz Kiadó Kft. (Szekszárdi Nyomda Kft.) 221 p. + [1] p., ill.
Szerző által dedikált példány. Egyetlen kiadás. Élő emlékeink. A Széchenyi Terv világa. Írta: Matolcsy György. Szerkesztette: K. Vladár Edit. Az előlapon a szerző, Matolcsy György tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "T. A.-nak szeretettel és barátsággal Matolcsy György 2003." Szövegközti fekete-fehér és színes illusztrációkkal gazdagon díszített kötet. Tipográfia és kötésterv: Balogh Ágnes. A védőborítón Rudolf Alt: Buda és Pest dunai képe című vízfestménye látható. A hátsó borítón Orbán Viktor és Matolcsy György (Burger Barna felvétele). A kötet illusztrációit a Magyar Nemzeti múzeum Történelmi Képcsarnoka bocsátotta rendelkezésünkre. A metszetekről a felvételeket Dabasi András és Kardos Judit készítette. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, illusztrált címfedéllel és könyvgerinccel, illusztrált kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, színes, illusztrált, fülszöveges, jó állapotú, kiadói borítófedélben. A kötet szerzője, Matolcsy György Huba (Budapest, 1955. július 18. –) magyar közgazdász, publicista, politikus. A rendszerváltás után több privatizációval foglalkozó kutatóintézet vezetője. 2000-2002 között gazdasági miniszter, egyben az Országos Atomenergia-bizottság elnöke. 2002-től a Növekedéskutató Intézet igazgatója, 2003-tól a Polgári Magyarországért Alapítvány kuratóriumának elnöke. 2006-2013 között a Fidesz országgyűlési képviselője. 2010-2013 között a második Orbán-kormány nemzetgazdasági minisztere. 2013-tól a Magyar Nemzeti Bank elnöke.
A Széchenyi Terv révén minden második magyarországi településen elindult legalább egy beruházás 2001-2002-ben. Ez békeidőben példátlan, a két világháborút követő újjáépítések idején történt hasonló Magyarországon. Több tízezer nyertese van a Széchenyi terv pályázatainak, akik hatszáz milliárd forintot meghaladó beruházást és fejlesztést indítottak el. Két év alatt közel ötvenezer új munkahely jött létre az új beruházások eredményeképpen. Negyven településen kezdhették meg a termál- és gyógyfürdő felújítását, és hét új fürdő építése indulhatott el. Ezzel a termálfürdők felénél új korszak vette kezdetét. Közel háromszáz szálloda és panzió építését vagy felújítását kezdték meg. Tizenkét vár teljes felújítása is elkezdődött. Tizenkétezer család nyert az energiatakarékossági pályázatokon, felújításaik nyomán egy közepes méretű magyar város egész évi energia fogyasztását takarítjuk meg. Lendületet kapott az ország: így érhettük el, hogy 2001-2002-ben az Európai Unió átlagánál kétszer, háromszor gyorsabban növekedtünk, ami eddigi történelmünkben először fordult elő. Folytassuk, hogy újból megtörténjen!
Leütési ár:
2.000 Ft
Licitek száma: 7