Rideg Sándor: Sámson (dedikált példány)

Rideg Sándor
Szépirodalmi Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 250 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
2020-03-29 20:00

Budapest, 1954, Szépirodalmi Könyvkiadó (Szikra Nyomda, Budapest), 250 p.

Szerző által dedikált példány. Sámson. Regény. Írta: Rideg Sándor.
A kötet feliratozott előlapján a szerző, Rideg Sándor névre szóló dedikációja olvasható: "M. G.-nak baráti szeretettel: Rideg Sándor 1954. X. 9."
Második kiadás. A könyvet nyomtatta a Szikra Nyomda, Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány, feliratozott címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, üres hátlappal, hiánytalan megkímélt állapotban, kiadói borítófedél nélkül.
A kötet szerzője: Rideg Sándor. Kossuth- és József Attila-díjas magyar író. Öt elemit végzett, csikós volt. 1931-től jelentek meg novellái a Népszava, a Korunk, a Magyarország és a Híd című lapokban, illetve folyóiratokban. Író tehetsége 1945 után bontakozott ki teljesen.

Rideg történetének hősét a népmesék tündérvilágának és a keserű magyar valóságnak házassága szülte. Sámsont, az erőtől duzzadó fiatal parasztlegényt ugyan nem a mesék valamelyik szokásos feladata,... Tovább

Rideg történetének hősét a népmesék tündérvilágának és a keserű magyar valóságnak házassága szülte. Sámsont, az erőtől duzzadó fiatal parasztlegényt ugyan nem a mesék valamelyik szokásos feladata, hanem a 19-es forradalom bukása űzi el a szülői házból, de éppoly elszántsággal indul megkeresni a szegények igazát, mint akármelyik mesehős. Könnyű észrevenni, hogy Sámson életútjának elemeit a szerző önéletrajzi adatai alkotják, de Rideg csodálatos mesélőkedvvel, üde, színes nyelvvel, ragyogó fantáziával emeli a kis hétköznapi eseteket a költészet szférájában. Vissza
158

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.000 Ft Licitek száma: 8