Habsburg Ottó/Reden, Alexander Sixtus von : Az Osztrák-Magyar Monarchia (Habsburg Ottó által dedikált példány)
Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig
Alexander Sixtus von Reden
Katona Tamás
Blaschtik Éva
Huszár Ágnes
Németh Mária
Habsburg Ottó
Széchényi Kiadó(Budapest)
Kiadói műbőr kötés
, 307 oldal
30 cm x 21 cm
963-02-7207-5
2020-03-29 20:00
Budapest/Salzburg, 1989, Széchényi Kiadó (Gyomai ÁFÉSZ Nyomdája, Gyomaendrőd), 307 p. + [5] p., ill.
Habsburg Ottó által dedikált példány. Első kiadás. Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi Dokumentumok. A századfordulótól 1914.-ig. Írta: Alexander Sixtus Von Reden. Fordította: Blaschtik Éva, Huszár Ágnes, Németh Mária, Várnai Péter. A kötet címlapján Habsburg Ottó tollal beírt, névre szóló, dátumozott, aláírt dedikációja olvasható: "Á. L.-nek. Habsburg Ottó 90. 7. 25." A könyvet Szántó Tibor tervezte. Szövegközti, fekete-fehér és színes, feliratozott fotókkal, színes térképekkel, adattáblákkal, vonatkozó információkkal és korabeli reklámokkal kiegészített kötet. A képanyagot Katona Tamás és Szántó Tibor gyűjtötte. Kiadói műbőr kötésben lévő példány aranyozott és fekete-fehér feliratos, osztrák-magyar címerpárral ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta, műnyomópapíros belívekkel hiánytalan, jó állapotban. Feliratos címer-illusztrált, jó állapotú, kiadói borítófedélben. A kötet dedikálója, Habsburg Ottó (Reichenau an der Rax, 1912. november 20. – Pöcking, 2011. július 4.) politikus, közíró, az Európai Parlament volt tagja, a Páneurópai Piknik egyik kezdeményezője, az Adenauer-Schuman-De Gasperi-féle Európa-eszménynek képviselője és szorgalmazója. Az utolsó Habsburg trónörökös. A 20. század első felében az uralkodóházat detronizálták. H. O. évtizedekig igényt formált a trónra, majd 1961-ben lemondott osztrák trónöröklési jogáról, hogy Ausztriába beléphessen. Apja halála után Magyarországon II. Ottó örökös király néven ismerték el őt a legitimisták.
Rendkívül örvendetes és a mind nagyobb szabadságnak jele, hogy Alexander Sixtus von Reden német nyelven írt műve most a magyar könyvpiacon magyar nyelven jelenhet meg. A könyv kiválóan megfelel a mostani idők követelményeinek.
Sokévi európai szétszakadás után, és amikor a totalitarizmust egy szabad demokrácia váltja fel, elismerést érdemel, hogy nálunk Magyarországon is visszaemlékeznek az emberek nemzeti hagyományaira.
Főleg a demokráciában van nagy szükség a hagyományra. Ugyanis aki nem ismeri a múltat, nem ítélheti meg a jövőt. A múlt az a talaj, amelyen állunk. Tanítómesterünk, megmutatja, hogy milyen hibákat nem szabad újra elkövetni és mit kell tenni. Így tehát ma éppen a demokrácia szempontjából szükséges, hogy tudomást szerezzünk kultúránk és tradíciónk gyökereiről. A demokrácia minden egyes állampolgárra nagy felelősséget hárít, hiszen övé az utolsó szó. Ennek folytán ahhoz, hogy egy demokrácia jól működjék, előfeltétel, hogy a nép többsége ismerje történelmét. ilyen szempontból Alexander Sixtus von Reden könyve rendkívül nagy szolgálatot tehet.
A magyar nép átélte a történelem legnagyobb viharait. Csak úgy tudott megmaradni, hogy mindig fenntartotta nyugati kapcsolatait, Szent István példáját követve, aki a Szent Koronát nem a bizánci császártól, hanem a római pápától vette át. Magyarország Európa egyik oszlopa. Egy igazi Európa Magyarország nélkül elképzelhetetlen, mint ahogy Magyarország sem élhet független nemzetként, ha nem tagja az Európai Közösségnek. Eljött tehát az idő, hogy foglalkozzunk az igazi magyar tradícióval, lássuk, mint csináltak elődeink, és tanuljuk meg belőle azt, hogy mit tehetünk mi a mai helyzetben.
Ebben a szellemben a könyvnek nagy és méltó sikert kívánok, és gratulálok a Széchenyi Kiadónak, hogy ezt az értékes munkát megjelenteti a magyar közönség számára.
Leütési ár:
26.100 Ft
Licitek száma: 35