Karig Sára: A pórul járt víziszellem

Zürjén népmesék

Karig Sára
Vászolyi Erik
Európa Könyvkiadó (Budapest) ,
Félvászon , 230 oldal
Sorozatcím: Népek meséi
Méret: 18 cm x 13 cm
2020-11-22 20:00

A védőborító enyhén kopott, foltos, rajta bejegyzés található.

Nem igaz5
A három fazék8
A fagyos ember és a felesége11
A hüvelykujjnyi fiú14
Az orsóevő18
A buta lány20
A cipó22
Az öregember, a felesége meg a cipó26
Az Ínség30
A két paraszt meg a csikó35
A paraszt meg a darvak39
A vajákos asszony fia40
A rest meg a lusta47
Az öregember meg a felesége48
A papkisasszonyok52
A sors meg a szegény ember55
Az üszök, a szalmaszál meg a hólyag57
Tolvaj Jemel58
Hogyan herélte ki a paraszt az ördögöt?67
A paraszt meg a cár69
Uraság erdeje, uraság vadja73
A hüvelykujjnyi öregember75
A malomkő78
A medve meg a három nővér82
Szemmel Láthatatlan87
Mihaszna Iván98
Grisa105
A katona meg a király112
Marpida cárkisasszony117
Hogyan épített a paraszt templomot?125
A szegény fivér meg a gazdag fivér131
Az öregember meg a három veje136
Somvukva139
Ajnye147
A póruljárt víziszellem154
A víziszellem fia meg a legény157
A Joma és a két leány159
A Joma meg a fiú162
Az aranycsináló leány165
A víziszellem170
Az erdei szellem171
Az erdei szellem kutyája172
Az erdei szellem lakodalma173
Mióta van a kutyának bundája?174
Jen átka175
Mióta eszi meg az ember a nyulat?176
Mióta van szúnyog meg bögöly a világon?177
A macska179
Mióta van tűz meg szél?180
Mióta vadásznak az emberek?181
A kovácsmesterség183
A Hold meg a Nap teremtése184
A vízhordórúddal álló leány185
Omöl meg az ember186
Körtajka mondája188
Jurka mondája191
A nyúl és a róka194
A varjú segítsége196
Az egér meg a szarka200
A szürke heréltló204
A róka meg a nyúl208
A róka meg a farkas211
Utószó213
Jegyzetek221
178

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
23.456 Ft Licitek száma: 24